Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
08/08/2018
Rok dłużej trwać będzie przygoda Kacpra Szulca w Wiarze Lecha. Szansę na debiut w niebiesko-białych barwach będzie miał za to Patryk Antończak. Obu zawodników DWL wypożyczył do końca czerwca przyszłego roku. Do kadry po dłuższej przerwie wrócił Dominik Juchacz.

Kacper Szulc już w poprzednim sezonie przywdziewał koszulkę z kolejowym herbem na piersi. Cały czas był jednak zawodnikiem Akademii Reissa Tarnowo Podgórne. I pozostanie nim na pewno przez najbliższy sezon. Grać będzie ponownie w Wiarze Lecha, która zdecydowała się na drugie wypożyczenie 21-letniego pomocnika. W poprzedniej kampanii Szulc wystąpił w 24 meczach, w których zdobył 3 bramki. Już w najbliższą sobotę będzie miał okazję zmierzyć się ze swoim klubem. Na Gdańską przyjedzie Akademia Reissa.

 

Nowym zawodnikiem Wiary Lecha został Patryk Antończak, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Zorzy Port 2000 Mostki. W poprzedniej kampanii zagrał w 12 spotkaniach i zdobył 2 gole. Klub z Mostek występował w zielonogórskiej A-klasie. 22-letni napastnik został, podobnie jak Kacper Szulc, wypożyczony na rok. Antończak z DWL przygotowuje się od początku letnich przygotowań, miał okazję zagrać we wszystkich sparingach, w których pełnił rolę zmiennika.

 

Obaj zawodnicy są już uprawnieni do gry i mają duże szanse na otrzymanie powołania na mecz inaugurujący rozgrywki Ligi Międzyokręgowej.

 

Warto wspomnieć również o powrocie do kadry Dominika Juchacza, który odszedł z zespołu po sezonie 2015/2016. Po dwóch latach bramkarz wrócił do Wiary Lecha i rozpoczął treningi z zespołem od pierwszej letniej jednostki. Juchacz w poprzednich sezonach wystąpił w DWL w 20 meczach. Pierwszy raz w kadrze znalazł się podczas jesiennej przygody z B-klasą w sezonie 2012/2013. Debiutował na wiosnę w wygranym 13:1 meczu z Orłami Poznań. Przed 25-letnim golkiperem duże wyzwanie. Bramkarska kadra Wiary Lecha liczy obecnie aż pięciu zawodników!