Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
18/03/2018
Wiara Lecha zremisowała w przedostatnim sparingu przed rundą wiosenną z Liderem Swarzędz. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Kibole Kolejorza po raz drugi w kończącym się tygodniu zawitali do Swarzędza. Po raz drugi też zremisowali. We wtorek z Meblorzem było 3:3, kilka dni później mecz z Liderem zakończył się wynikiem 0:0.

 

DWL był zespołem lepszym od gospodarzy, ale nie potrafił udokumentować przewagi. Kibole obijali słupki, poprzeczki, a w zdobyciu zwycięskiego gola przeszkadzali również defensorzy, którzy wybijali piłki z linii bramkowej. Największego pecha miał Dawid Kaczmarek. Skrzydłowy Lechitów dwukrotnie trafił w słupek. Raz po strzale z rzutu wolnego, a raz po uderzeniu z dwudziestu metrów. Swoich okazji nie wykorzystali także Mateusz Bednarek, Michał Niedźwiedzki i Sławomir Witczak. Lider również kilkukrotnie zagroził bramce strzeżonej w pierwszej części przez Macieja Makowskiego, a w drugiej przez Michała Pecolda. Golkiperzy DWL nie dali się zaskoczyć, kilkukrotnie kończąc ataki gospodarzy przed polem karnym.

 

W przyszłym tygodniu Wiarę Lecha czeka dużo wolnego. Trener zespołu Jarosław Wróblewski zaplanował jeden trening i mecz kontrolny z Orkanem Konarzewo, który odbędzie się w piątek 23 marca o godzinie 20:15 pod balonem przy ulicy Bułgarskiej.

 

Lider Swarzędz – Wiara Lecha 0:0

DWL: Maciej Makowski (46. Michał Pecold) – Artur Adamski, Stanisław Makowski (46. Jakub Nowak), Maciej Łaszyński (73. Marcin Janas) – Dawid Kaczmarek, Kacper Szulc, Dominik Bednarek, Jakub Pawlaczyk, Michał Niedźwiedzki – Jan Makowski (60. Jakub Drzewiecki, 69. Sławomir Witczak), Mateusz Bednarek