13/10/2018
Wiara Lecha przegrała z Pogonią Lwówek 1:2 w meczu 11. kolejki Ligi Międzyokręgowej. Jedynego gola dla DWL zdobył Kacper Szulc.

Bez kilku podstawowych zawodników Wiara Lecha rozpoczęła pojedynek z liderem Ligi Międzyokręgowej. Trener DWL musiał łatać szczególnie obronę i zdecydował się posłać na prawą stronę defensywy Dominika Bednarka, który we wcześniejszych meczach grał w środku boiska. Niestety po jednej z akcji tą stroną boiska Pogoń zdobyła bramkę. W 24. minucie tor lotu piłki źle obliczył Bednarek i piłka trafiła do napastnika gospodarzy, który bez problemów pokonał Michała Pecolda. Chwilę wcześniej Wiara Lecha mogła dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, które uzyskała cztery minuty wcześniej. Był to zdecydowanie najlepszy moment Kiboli w meczu. W 20. minucie po zagraniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Kacper Szulc, który posłał piłkę do siatki po strzale głową. Chwilę później Michał Niedźwiedzki trafił w słupek, a następnie po strzale najskuteczniejszego Lechity bramkarz sparował piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny. Sytuacje szybko się zemściły i Pogoń zdołał wyrównać. Do końca pierwszej odsłony wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron Wiara Lecha podtrzymała tempo i miała kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszej nie wykorzystał Dominik Bednarek, który w jednej z akcji zapędził się w pole karne Pogoni. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał. Bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. To co nie udało się Wiarze Lecha udało się w 60. minucie gospodarzom. Po zagraniu z prawej strony boiska futbolówka wylądowała przed bramką Pecolda, a tam swojej okazji nie zmarnował zawodnik Pogoni. Jak się później okazało był to gol, który ustalił wynik potyczki na szczycie. Klub z Lwówka wygrał 2:1 i powiększył przewagę nad Wiarą Lecha do ośmiu punktów.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra z LZS Stare Oborzyska. Pojedynek odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu w niedzielę 21 października o godzinie 18:00.

Pogoń Lwówek – Wiara Lecha 2:1 (1:1)

bramki: 24’ 60’ Damian Kozłowski – 20’ Kacper Szulc

żółte kartki: Artur Adamski, Jakub Pawlaczyk

DWL: Michał Pecold - Dominik Bednarek, Maciej Skrzypczak, Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Mateusz Bednarek (64. Wojciech Tabiszewski), Jakub Pawlaczyk, Kacper Szulc (86. Patryk Antończak), Jan Makowski, Dawid Kaczmarek (89. Filip Bin) - Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok. 150 (80 Kiboli Lecha)