03/06/2018
Wiara Lecha przegrała w meczu 24. kolejki Klasy Okręgowej z Vitcovią Witkowo 0:7. Była to najwyższa przegrana Kiboli na własnym boisku w historii. DWL po blamażu spadł na piąte miejsce.

Vitcovia przyjechała do Poznania nastawiona na grę z kontry i wykorzystywanie stałych fragmentów gry. Goście w pełni zrealizowali swoje założenie. Już w czwartej minucie po rzucie rożnym piłka otarła się od zawodnika DWL i wpadła do siatki obok zaskoczonego Michała Pecolda. Kopię tej sytuacji mogliśmy oglądać w 40. minucie. Wówczas Vitcovia powiększyła prowadzenie do trzech goli. Dwie minuty wcześniej zdobyła gola na 2:0 po stracie jednego z obrońców Kiboli. Wiara Lecha stworzyła dwie groźne sytuacje. Po rzucie rożnym celnie głową uderzył Maciej Łaszyński, jednak jego strzał zablokował obrońca. Blisko gola był także Wojciech Tabiszewski. Strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz gości.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wiara Lecha starała się konstruować akcje, ale nie potrafiła przebić się przez szczelną defensywę Witkowian. Ci rozpoczynali za to skuteczne kontrataki, które kończyły się w bramce gospodarzy. Ostatecznie skończyło się na siedmiu golach Vitcovii! Lechici nie potrafili wbić nawet jednego.

W następnym meczu Wiara Lecha podejmie u siebie Piasta Kobylnica. Będzie to zaległy mecz 18. kolejki, który został zaplanowany na środę 6 czerwca o godzinie 19:30.

Wiara Lecha - Vitcovia Witkowo 0:7 (0:3)
bramki: 4' 38' 40' 54' 64' 75' 90'
żółte kartki: Kacper Szulc, Maciej Łaszyński
DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Filip Bin (67. Artur Grajkowski), Kacper Szulc (65. Jakub Drzewiecki), Jan Makowski (32. Wojciech Tabiszewski), Jakub Pawlaczyk, Marcin Janas (55. Dominik Bednarek) - Dawid Kaczmarek
Widzów: ok 100