03/03/2018
W meczu kontrolnym rozegranym na stadionie przy ulicy Gdańskiej Wiara Lecha przegrała z Czarnymi Czerniejewo 2:4. Bramki dla DWL zdobyli Maciej Łaszyński i Dominik Siejak.

Pojedynek z liderem A-klasy na prośbę szkoleniowca Wiary Lecha został podzielony na trzy tercję. Trener Jarosław Wróblewski miał do dyspozycji zaledwie 14 zawodników, w których znalazło się aż 6 młodzieżowców. Pomimo sporych braków kadrowych Wiara Lecha zaprezentowała się dobrze. Kibole do 75. minuty prowadzili wyrównany bój z Czarnymi. Kwadrans przed zakończeniem spotkania DWL wygrywał 2:1.Wynik otworzył po strzale głową Maciej Łaszyński. Kibole w drugiej tercji stracili prowadzenie po rzucie karnym dla Czarnych, jednak dziesięć minut później ponownie wygrywali różnicą jednego gola. Do siatki trafił najmłodszy na placu gry Dominik Siejak. Mecz mógł zamknąć Łaszyński. Kapitan Lechitów stanął przed szansą podwyższenia rezultatu na 3:1, ale nie zdołał pokonać bramkarza Czarnych z jedenastu metrów. W odpowiedzi goście wykorzystali błędy Wiary Lecha. W 78. minucie wyrównali stan meczu, a między 83, a 85. minutą zdobyli dwie zwycięskie bramki.

Kolejny mecz kontrolny Wiara Lecha zagra w sobotę 10 marca o godzinie 16:30. Rywalem Kiboli będą rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Sparing odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Wiara Lecha – Czarni Czerniejewo 2:4 (1:0, 2:1)

bramki: 24’ Maciej Łaszyński, 55’ Dominik Siejak - 45’ (k), 78’, 83’ 85’

żółte kartki: Artur Adamski, Kacper Szulc – 3 żółte kartki zawodników gości

czerwone kartki: Artur Adamski (druga żółta kartka), Tomasz Smura – zawodnik gości, zawodnik gości

DWL: Michał Pecold – Filip Bin, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Jakub Nowak – Sławomir Witczak, Dominik Bednarek, Kacper Szulc, Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki  - Mateusz Bednarek

Ponadto zagrali: Maciej Makowski, Dominik Siejak, Krystian Gubański