22/04/2018
Wiara Lecha w meczu 17. kolejki Klasy Okręgowej przegrała z Concordią Murowana Goślina 0:2. Był to czwarty pojedynek bez zwycięstwa na wyjeździe.

W pierwszej odsłonie lepsze wrażenie sprawiała Wiara Lecha, która posiadała optyczną przewagę i przeprowadzała groźniejsze akcje. Concordia obudziła się przed przerwą. W ostatnich minutach od straty gola Kiboli uchronił debiutujący w niebiesko-białych barwach Maciej Makowski. Po zmianie stron na boisku istnieli już tylko gospodarze. Wiara Lecha była tłem dla Concordii, która skutecznie wybijała Lechitów z rytmu. Gospodarze pozwolili DWL na przeprowadzenie jednej akcji, która zakończyła się udaną interwencją bramkarza. W 57. minucie Concordia wyszła na prowadzenie i do końca spotkania kontrolowała przebieg gry. Wygraną gospodarze przypieczętowali w doliczonym czasie gry trafiając na 2:0.

Był to ważny pojedynek dla dwóch zawodników Wiary Lecha. Wspomniany wcześniej Maciej Makowski zadebiutował w DWL. Po raz setny na boisku pojawił się Artur Adamski, który w 68. minucie zmienił Macieja Łaszyńskiego.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra z Piastem Kobylnica. Mecz odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 20 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha 2:0 (0:0)

Bramki: 57’, 90’

DWL: Maciej Makowski – Michał Dąbrowski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (68. Artur Adamski), Sławomir Makowski – Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk, Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek (85. Marcin Janas) – Mateusz Bednarek (46. Jan Makowski)

Widzów: 200 (50 Lecha)