Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
28/09/2018
W meczu 9. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha zmierzy się z Orkanem Chorzemin. Pojedynek zostanie rozegrany na stadionie przeciwnika w niedzielę 30 września o godzinie 14:00.

Przed startem rozgrywek mecz pomiędzy Orkanem i Wiarą Lecha został zaplanowany na godzinę 16:00, jednak z uwagi na wyznaczenie spotkania Lecha z Miedzią Legnica na godzinę 18:00, przedstawiciele gospodarzy nie mieli problemów z przełożeniem spotkania o dwie godziny wcześniej.

 

Wiara Lecha w poprzednich spotkaniach nie potrafiła ustabilizować formy. Po dobrych trzech meczach i trzech wygranych przyszedł bardzo słaby występ w Racocie, w którym Kibole stracili punkty z wówczas dwunastym zespołem ligowej tabeli. Na właściwe tory DWL wrócił w ubiegłą sobotę, gdy wysoko ograł Orlę Jutrosin. Kilka dni później Lechici awansowali do 1/16 finału pokonując po trudnym meczu A-klasowego Meblorza Swarzędz. W lidze na wyjazdach Wiara Lecha spisuje się średnio. W trzech spotkaniach Kibole wywalczyli jedno zwycięstwo, które udało się osiągnąć w Stęszewie. Orkan Chorzemin w ostatnich dwóch meczach poniósł dwie bolesne porażki. Najpierw uległ u siebie Gromowi Plewiska 1:4, a następnie na wyjeździe powtórzył wynik przegrywając z GKS Dopiewo. W innych domowych meczach Orkan potrafił zremisować z Kanią Gostyń 1:1 i wygrać z ostatnim LZS Stare Oborzyska 3:2. Po ośmiu seriach klub z Chorzemina zajmuje ósme miejsce ze stratą czterech punktów do trzeciej Wiary Lecha.

 

Orkan Chorzemin w zeszłym sezonie bił się o awans do czwartej ligi i był bliski wywalczenia promocji. Walka o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się w przedostatniej kolejce. Do Chorzemina przyjechała druga Krobianka Krobia, która musiała wygrać. Goście zdobyli trzy gole, tracąc przy tym jedną bramkę co praktycznie zapewniło im awans do czwartej ligi. Orkan nie otrząsnął się po porażce i na zakończenie sezonu przegrał w Krzywiniu 0:1. Warto wspomnieć, że przed porażką z Krobianką klub z Chorzemina zanotował passę 21 meczów bez przegranej u siebie.