31/05/2018
Wiara Lecha przegrała zaległy mecz 19. kolejki z TPS Winogrady 0:2 i spadła na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Sprawa awansu do Ligi Międzyokręgowej nadal jest otwarta.

Kibole podobnie jak podczas poprzednich wizyt na Winograd nie potrafili pokonać gospodarzy, a drugi raz z rzędu nie zdobyli nawet bramki. Wiara Lecha zagrała tak jak przed rokiem - bez pomysłu na sforsowanie bardzo dobrze zorganizowanej defensywy TPS-u. DWL starał się grać w piłkę, ale w tym przeszkadzała murawa, na której zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Winograd. Pierwszy gol padł już w 12. minucie, gdy znakomite podanie ze środka pola wykorzystał napastnik TPS-u. Ten gol dał duży komfort gospodarzom, którzy rozbijali praktycznie każdy atak Lechitów. Poważniej bramce Winograd zagroził jedynie Tomasz Smura, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kibole zagrali agresywniej, mieli przewagę, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Bramkarz TPS nie miał za wiele roboty, gdyż piłka po uderzeniach często mijała słupki bądź poprzeczkę. Gospodarze również kilka razy groźniej zaatakowali, ale bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo strzelili w zupełnie niegroźnej sytuacji. W 78. minucie  pomocniik TPS-u wykonywał rzut wolny ze środkowej strefy boiska, a piłka po jego uderzeniu minęła wszystkich zawodników i niespodziewanie skozłowała przed Maciejem Makowskim, który chwilę później musiał wyciągać ją z siatki. Do końca spotkania oglądaliśmy bicie głową w mur Kiboli. W ostatniej minucie obie drużyny zostały ukarane zasłużonymi czerwonymi kartkami i kończyły zawody w dziesięcioosobowych składach.

Na trybunach pojawił się nadkomplet publiczności, w tym 700-osobowa grupa Kiboli Lecha. Podczas meczu Fyrtel Północ przygotował dwie efektowne oprawy.

W następnej kolejce Wiara Lecha zmierzy się z Vitcovią Witkowo. Mecz odbędzie się w niedzielę 3 czerwca o godzinie 18:00 na poznańskiej Śródce.

TPS Winogrady - Wiara Lecha 2:0 (1:0)
Bramki: 12' 78'
Żółte kartki: dwóch zawodników gospodarzy - Michał Niedźwiedzki, Stanisław Makowski, Tomasz Smura, Jan Makowski
Czerwone kartki: zawodnik gospodarzy - Mateusz Bednarek
DWL: Maciej Makowski - Sławomir Makowski (83. Marcin Janas), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (79. Patryk Olaszczyk), Michał Dąbrowski - Michał Niedźwiedzki, Kacper Szulc (46. Dominik Bednarek), Jan Makowski, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek (60. Mateusz Bednarek) - Maciej Smuniewski
Widzów: 800 (700 Kiboli Lecha)