24/09/2017
Wiara Lecha pokonała TPS Winogrady 5:3 w meczu 6. kolejki Klasy Okręgowej. Hattrickiem w pojedynku derbowym popisał się Michał Niedźwiedzki. Był to wyjątkowy mecz dla Maciej Łaszyńskiego. Kapitan Wiary Lecha rozegrał 100. mecz.

Po raz setny w koszulce z kolejowym herbem wyszedł Maciej Łaszyński. Kapitan drużyny, który jeszcze przed meczem narzekał na uraz rozegrał pełne 90 minut i poprowadził drużynę do zwycięstwa!

O trzy punkty nie było łatwo. Zanim kibice, którzy tłumnie przybyli na trybunę na Śródce zasiedli na swoich miejscach TPS zdobył pierwszego gola. Nie minęło 30 sekund, a goście po błędzie defensywy Kiboli wygrywali 1:0. W 8. minucie było już 0:2! Wiara Lecha prowadziła grę, ale nie potrafiła zatrzymać zabójczych kontr klubu z Winograd. Drugi gol podziałał na DWL jak płachta na byka. Kibole podkręcili tempo i zaczęli atakować rywala z większą pasją. Sygnał do ataku dał Mateusz Bednarek, który w 34. minucie pewnie wykorzystał rzut karny odgwizdany po zagraniu piłki ręką przez zawodnika gości. Przed zejściem do szatni Wiara Lecha powinna prowadzić 3:2! W 44. minucie po zagraniu z rzutu wolnego Tomasza Smury kapitalnym uderzeniem głową popisał się Dawid Kaczmarek, który wyrównał stan gry. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później zdobył drugiego gola, ale sędzia nie zauważył jak piłka całym obwodem przekroczyła linie bramkową i nakazał grać dalej, po chwili kończąc emocjonującą pierwszą część gry.

W drugiej odsłonie walka na boisku przesunęła się bliżej środka boiska. Kibole spróbowali swoich sił w prostopadłych podaniach. Pierwsze, po zagraniu z ... przewrotki Piotra Makowskiego wykorzystał Michał Niedźwiedzki. Skrzydłowy Wiary Lecha nie poprzestał na tym trafieniu i w 71. minucie wyprowadził Lechitów na dwubramkowe prowadzenie! Po asyście Dominika Bednarka umieścił piłkę w siatce wykorzystując sytuację sam na sam. TPS podniósł się i pięć minut przed zakończeniem spotkania zdobył bramkę kontaktową. Radość w szeregach gości nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później Niedźwiedzki ustalił wynik spotkania na 5:3 kompletując tym samym klasycznego hattricka.

W następnej kolejce Wiarę Lecha czekają drugie derby Poznania w tym sezonie. Kibole udadzą się na stadion przy al. Armii Poznań zmierzyć się z SKS 13. Będzie to bardzo ważny pojedynek dla obecnego trenera Lechitów, który w sezonie 2014/2015 prowadził Trzynastkę w rozgrywkach A-klasy m.in. pokonując Wiarę Lecha 3:1. Derbowe spotkania odbędzie się 1 października o godzinie 13:00.

WIARA LECHA - TPS WINOGRADY 5:3 (2:2)
Bramki: 66' 71' 85' Michał Niedźwiedzki, 34' Mateusz Bednarek, 44' Dawid Kaczmarek - 1' 8' 85'
DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Maciej Smuniewski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski, Dominik Bednarek (77' Kacper Szulc), Tomasz Smura (88. Marcin Surowiec), Sławomir Makowski (25. Dawid Kaczmarek) - Mateusz Bednarek (60. Piotr Makowski)
Widzów: ok. 250