Karol Jaroni
Autor: Karol Jaroni
26/06/2017
Dziesięcioosobowa reprezentacja Drużyny Wiary Lecha wzięła udział w 6. Turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956, który odbył się w sobotę na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Grający pod egidą Logo Print kibole po raz kolejny ukończyli rozgrywki porażką w finale i uplasowali się na drugim stopniu podium.

Znów drugie miejsce

W turnieju wzięło udział 13 zespołów podzielonych na trzy grupy. Wiara Lecha wyszła ze swojej grupy z drugiego miejsca z uwagi na gorszy bilans bramkowy od zwycięzcy grupy i ostatecznie także całego turnieju - Poznaniaków. W ćwierćfinale Logo Print pokonał Rapid Poznań 4:2, by w półfinale zrewanżować się Żółwiom Ninja za zeszłoroczny finał. W kluczowym meczu zeszłorocznego Turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 DWL przegrała bowiem z Żółwiami Ninja, zajmując drugie miejsce. Podobnie zdarzyło się w tym roku, bo w ostatecznym finale Kibole polegli z Poznaniakami 2:4. Przypomnijmy, że Wiara Lecha zdobyła srebrny medal nie tylko w dwóch ostatnich edycjach turnieju Poznańskiego Czerwca, ale także w turnieju pamięci Powstania Wielkopolskiego i niedawnym turnieju Radia Poznań oraz oczywiście w końcowej klasyfikacji klasy okręgowej sezonu 2016/17.

„Sznapi” blisko korony króla strzelców

Jednym z wyróżniających się zawodników Drużyny Wiary Lecha w tym turnieju był Piotr Makowski funkcjonujący jako napastnik w układance trenera Jarosława Wróblewskiego. „Sznapi” trafiał do bramki w co drugim meczu, ale zawsze udawało mu się robić to dwukrotnie. Z dorobkiem sześciu trafień przystępował do Finału, tracąc do lidera klasyfikacji - Mateusza Górnego (Poznaniacy) dwie bramki. Niestety kluczowy mecz turnieju nie był najlepszym występem w karierze Makowskiego, a w dodatku w drugiej połowie został wykluczony z gry przez kontuzję ręki. Ostatecznie, napastnik Wiary Lecha zajął miejsce wśród trzech najlepszych strzelców turnieju.