04/11/2018
Wiara Lecha w meczu 14. kolejki Ligi Międzyokręgowej pokonała Grom Plewiska 2:0. Było to siódme domowe zwycięstwo z rzędu. Kibole zachowali pozycję wicelidera i zmniejszyli dystans do lidera do trzech punktów.

Wiara Lecha w bardzo dobrym stylu pożegnała się z własną publicznością i zasłużenie wygrała z Gromem Plewiska. Kibole znakomicie rozpoczęli pojedynek. W 6. minucie po kapitalnym zagraniu Artura Adamskiego piłka w polu karnym trafiła do Jana Makowskiego, który wyprowadził DWL na prowadzenie po strzale z jedenastu metrów. Kolejne fragmenty spotkania nie należały do emocjonujących. Wiara Lecha kontrolowała boiskowe wydarzenia, a rywale nie potrafili przeciwstawić się dobrze zorganizowanym gospodarzom. Po zmianie stron Grom ruszył do odrabiania strat. Przejął inicjatywę, ale nie potrafił przedrzeć się przez defensywę DWL. Kibole decydujący cios wyprowadzili w 72. minucie. Mateusz Bednarek minął defensora Gromu i uderzył na bramkę. Wydawało się, że bramkarz gości złapał piłkę, ale po chwili wpadła ona do siatki i Kibole mogli cieszyć się z podwyższenia rezultatu. Do końca spotkania Wiara Lecha miała jeszcze kilka okazji do podreperowania dorobku bramkowego, ale ostatecznie zakończyło się na wygranej 2:0.

W następnym meczu Wiara Lecha zakończy tegoroczne zmagania. Kibole w sobotę 10 listopada o godzinie 14:00 zagrają z GKS-em Dopiewo. Mecz odbędzie się na stadionie rywala.

Wiara Lecha – Grom Plewiska 2:0 (1:0)

bramki: 6’ Jan Makowski, 72’ Mateusz Bednarek

żółte kartki: Dawid Czerniejewicz (Grom Plewiska)

czerwona kartka: Dawid Czerniejewicz (Grom Plewiska, za drugą żółtą kartkę)

DWL: Michał Pecold - Maciej Skrzypczak, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Sławomir Makowski (89. Kacper Szulc), Jan Makowski (46. Maciej Smuniewski), Jakub Pawlaczyk, Tomasz Smura, Mateusz Bednarek - Michał Niedźwiedzki (90. Dominik Bednarek)

Widzów: ok 100