13/11/2017
W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Wiara Lecha pokonała u siebie Wartę Śrem 6:1. Kibole przerwę między rundami spędzą na czwartym miejscu ze stratą aż jedenastu punktów do lidera.

Efektownie ligowe zmagania w bieżącym roku zakończyła Wiara Lecha. W ostatnim spotkaniu 13. kolejki podopieczni Jarosława Wróblewskiego wysoko ograli Wartę Śrem 6:1. Kibole od początku przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wynik otworzyli w 6. minucie, gdy do siatki trafił Sławomir Makowski. Kolejne gole miały być kwestią czasu, jednak niespodziewanie w 17. minucie gry wyrównali goście. Po zagraniu z rzutu wolnego z narożnika pola karnego przed Michałem Pecoldem najprzytomniej zachował się Bartosz Skrzypczak. Gol nie załamał Kiboli, którzy cierpliwie budowali swoje akcje. Po pół godzinie gry DWL wyszedł na prowadzenie. Akcję całej drużyny wykończył Tomasz Smura. Przed przerwą Wiara Lecha zadała trzeci cios, po którym śremianie już się nie podnieśli. Bramkarza Warty strzałem głową pokonał Stanisław Makowski. Po zmianie stron do głosu doszli młodzieżowi zawodnicy DWL. Swoją jedenastą i dwunastą bramkę w sezonie zdobył Dawid Kaczmarek, a piąte trafienie w lidze na swoje konto zapisał Mateusz Bednarek, który ustalił wynik spotkania na 6:1.

Przed Wiarą Lecha jeszcze jedno spotkanie. Już w najbliższą środę 15 listopada Kibole zmierzą się w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Gdańskiej. Początek walki o ćwierćfinał zaplanowano na godzinę 19:30.

WIARA LECHA - WARTA ŚREM 6:1 (3:1)
Bramki: 50' 59' Dawid Kaczmarek, 6' Sławomir Makowski, 30' Tomasz Smura, 42' Stanisław Makowski, 69' Mateusz Bednarek - 17' Bartosz Skrzypczak
DWL: Michał Pecold - Michał Dąbrowski, Artur Adamski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (81. Jakub Nowak) - Kacper Szulc, Jan Makowski, Maciej Smuniewski - Sławomir Makowski (77. Piotr Makowski), Tomasz Smura (73. Dominik Bednarek), Dawid Kaczmarek (67. Mateusz Bednarek)