Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
18/12/2017
Adam Nowak zadebiutował w barwach Wiary Lecha na turnieju Fify organizowanym przez Polonię Środa Wielkopolska. Rywalizację zakończył na bardzo dobrym trzecim miejscu.

W turnieju w Środzie Wielkopolskiej zagrało 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery czterozespołowe grupy. Zawodnik DWL był nie do zatrzymania i wygrał wszystkie trzy eliminacyjne starcia awansując z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W tej fazie Adama Nowaka czekały już dwa starcia, mecz i rewanż. Awans do półfinału reprezentant Wiary Lecha wywalczył dzięki dwóm wygranym – 6:2 i 3:0.

 

Walka o finał rozstrzygnęła się po dogrywce w drugim meczu. W pierwszym Nowak przegrał 3:4, ale rewanż wygrał 2:1, co dało dogrywkę do złotej bramki. Decydującego gola zdobył rywal i zawodnikowi grającemu w niebiesko-białych barwach pozostała rywalizacja o ostatnie miejsce na podium. Mecz o brąz również rozstrzygnął się po dogrywce w drugim pojedynku. Tym razem Adam Nowak miał więcej szczęścia i zdobył złotego gola, który dał w debiucie trzecie miejsce.