25/02/2018
W piątym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Wiara Lecha przegrała z GKS-em Dopiewo 1:2. Jedynego gola dla niebiesko-białych zdobył Jan Makowski. Mecz odbył się na stadionie przy ul. Gdańskiej.

Czwarta porażka w piątym meczu. Wiara Lecha spisuje się bardzo słabo w sparingach i po raz kolejny nie potrafiła nawet zremisować. W sobotnie popołudnie lepszy okazał się czwartoligowy GKS Dopiewo.

Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale nie cieszyli sie z niego długo. Pięć minut później efektownym strzałem popisał się Jan Makowski, który drugi raz podczas przygotowań zdobył bramkę z cyklu "stadiony świata". Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Niestety jeszcze w pierwszej połowie z boiska z groźnie wyglądającą kontuzją zszedł pomocnik Wiary Lecha Sławomir Makowski, który nabawił się urazu kostki.

Po zmianie stron oglądaliśmy jednego gola. GKS Dopiewo z każdą minutą drugiej odsłony zaczął przejmować inicjatywę. Przewagę udało się zamienić na zwycięskiego gola w 65. minucie gry.

W zbliżającym się tygodniu Wiarę Lecha czekają dwa mecze sparingowe. W czwartek o 20 pod balonem przy ulicy Bułgarskiej Kiboli sprawdzi Szturm Junikowo. W tym spotkaniu trener Jarosław Wróblewski pozwoli zagrać zawodnikom, którzy pukają do kadry meczowej. W sobotę Wiara Lecha zmierzy się z Czarnymi Czerniejewo. Mecz z liderem poznańskiej A-klasy odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Początek zaplanowano na godzinę 16.

Wiara Lecha - GKS Dopiewo 1:2 (1:1)
bramki: 32' Jan Makowski - 27' 65'
DWL: Maciej Makowski - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński - Jan Makowski, Dominik Bednarek, Jakub Pawlaczyk, Tomasz Smura, Sławomir Makowski - Mateusz Bednarek
Ponadto zagrali: Jakub Nowak, Sławomir Witczak, Piotr Makowski, Filip Bin, Michał Dąbrowski, Jakub Drzewiecki