Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
08/08/2018
Sponsorem strategicznym Wiary Lecha został habitatON. W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego wspólnie promować będą akcję powstańMY. Jej logotyp pojawi się na przodzie koszulek meczowych DWL.

Wyjątkowe miejsce

Wtorek, 8 sierpnia. Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Tam pojawili się prezesi Stowarzyszenia Wiara Lecha i oraz habitatON. Celem wizyty była prezentacja nowych koszulek zespołu kibiców Kolejorza, którzy już w sobotę powalczą o pierwsze punkty w Lidze Międzyokręgowej.
 

“Z Muzeum Powstania Wielkopolskiego współpracujemy już bardzo długo, za co im gorąco dziękujemy. Gdy tylko doszliśmy z habitatON do porozumienia w sprawie sponsoringu drużyny pojawił się pomysł promocji akcji powstańMY. Nasza koszulka z przodu oprócz flagi powstańczej zyskała tym samym drugi powstańczy motyw. Taki trykot mógł mieć tylko jedno miejsce prezentacji”. – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes stowarzyszenia, które od ośmiu lat zajmuje się promocją Powstania Wielkopolskiego.
 

“Pierwszy raz sponsorem Wiary Lecha zostaliśmy dwa lata temu, gdy ta miała spore problemy finansowe. Wspólnie z innymi partnerami udało się pomóc kibolom grającym w piłkę, którzy pokazali charakter i przez ostatni okres odnieśli kilka znaczących sukcesów. Nad propozycją przejęcia miejsca na przodzie koszulki nie zastanawialiśmy się długo. Jest to dla nas duże wyróżnienie, a dodatkowo możliwość promowania pamięci o zwycięskim Powstaniu WIelkopolskim wspólnie z DWL, z którą współpracujemy w ramach powstańMY od 2015” – mówi Edgar Trzcieliński, prezes habitatON.

 

Wyjątkowe koszulki

Na przodzie trykotów Wiary Lecha przez najbliższy sezon będzie widniał logotyp akcji powstańMY. Kibole grać będą w niebieskich i białych koszulkach. Trzecim kompletem będą czarne stroje. One już zasługują na uwagę. Na ich tylnej stronie, pod numerami, pojawi się kalendarium wydarzeń istotnych dla przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Każda koszulka będzie unikalna i będzie przedstawiała konkretne wydarzenie. Jej rozwinięcie i dalsze jego losy będzie można odnaleźć na stronie powstanMY.pl.
  

Czarne koszulki, których premiera odbędzie we wrześniu, jesienią trafią do sprzedaży. Kibice będą mogli nabyć oryginalny trykot z haftowanym herbem Lecha i flagą powstańczą oraz replikę. Każda sprzedana koszulka wspomoże iluminację powstańczą.

 

Wyjątkowa akcja

Celem akcji powstańMY jest promocja w Polsce pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Realizowana jest od 2015 roku, przy mocnym zaangażowaniu kibiców Kolejorza.
 

W 100. rocznicę wybuchu zwycięskiego zrywu niepodległościowego akcję tworzyć będą:

  • Album #powstańMY - jest to pamiątkowy album, współtworzony m.in przez kibiców Lecha, w którym przybliżone zostaną sylwetki Powstańców Wielkopolskich. Prezentowany jest na stronie powstanMY.pl. Znajdą się tam również prezentacje istotnych osób dla niepodległości Wielkopolski oraz opisy wydarzeń, licząc od dnia II rozbioru. W skrócie, jest to opis drogi do wolności zaczynając od dnia jej straty.
  • Multizakład #powstańMY -  jego celem jest wsparcie jubileuszowej iluminacji, która 27.12.2018 rozświetli Poznań. Od 2010 jest to charakterystycznym dla kibiców Lecha punkt obchodów zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Koszt iluminacji to ok. 150.000 zł. Wspólnie z firmami biorącymi udział w #powstańMY chcielibyśmy pomóc w jej dofinansowaniu.
  • Certyfikat Uznania - stanowi niepowtarzalną pamiątkę dla firm, jest cegiełką wspierającą jubileuszową iluminację, a jednocześnie to produkt cyfrowy stwarzający możliwość dotarcia do setek tysięcy osób, dla których pamięć o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim jest ważna.

 

Debiut koszulek już w sobotę

Wiara Lecha pierwszy raz w nowych koszulkach zaprezentuje się już w sobotę przy okazji meczu 1. kolejki Ligi Międzyokręgowej. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 18. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.