Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
12/10/2018
Wiara Lecha na mecz 11. kolejki Ligi Międzyokręgowej uda się w delegację do Lwówka. Tam na stadionie przy ulicy Parkowej Kiboli podejmie lider tabeli – miejscowa Pogoń. Pojedynek został zaplanowany na godzinę 16.

Wiara Lecha, podobnie jak Pogoń, w poprzedniej kolejce rozegrały dwa szlagierowe pojedynki. Lider pojechał do Dopiewa, gdzie bezbramkowo zremisował z GKS-em, natomiast Kibole ograli u siebie Kanię Gostyń 3:0. Obie drużyny, które w sobotnie popołudnie staną naprzeciw siebie, zajmują dwie czołowe lokaty. Pogoń jest pierwsza i ma pięć punktów przewagi nad DWL. Będzie to też starcie najskuteczniejszej ofensywy z najlepszą defensywą. Wiara Lecha w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 31 bramek, Pogoń straciła zaledwie 5 goli.

 

Zdecydowanym faworytem w hicie kolejki będą gospodarze, którzy w zeszłym sezonie do końca bili się o awans do czwartej ligi. Ten ostatecznie wywalczył Sokół Pniewy. Pogoń zajęła drugą lokatę dającą promocję do Ligi Międzyokręgowej. Klub z Lwówka od początku obecnego sezonu nadaje ton rozgrywkom. Lider nie doznał jeszcze smaku porażki, a jedynymi drużynami, które urwały punkty są GKS Dopiewo i PKS Racot, któremu udało się wywieźć cenne oczko ze stadionu przy ulicy Parkowej. Pogoń nie przegrała ostatnich 13 spotkań.

 

Przed meczem z Wiarą Lecha Pogoń miała tydzień odpoczynku. Ich pucharowy pojedynek przeciwko Kolegium Sędziów WZPN-u został przełożony na najbliższą środę. Kibole zagrali w Kamionkach i przegrali 2:5 odpadającym tym samym z rywalizacji o Puchar Polski. Po bardzo dobrym meczu przeciwko Kani zawodnicy Wiary Lecha zostali szybko sprowadzeni na ziemię przez przedstawiciela Klasy Okręgowej.

 

Oba zespoły spotkały się ze sobą przed startem rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Na boisku przy ulicy Bułgarskiej lepsza była Pogoń, która pokonała pod balonem DWL 2:1. Rok wcześniej Kibole, również w sparingu, wygrali 3:0, a przed premierowym sezonem w Klasie Okręgowej, czyli blisko trzy lata temu, w meczu kontrolnym na stadionie w Lwówku lepsi byli gospodarze. Pogoń wygrała wówczas 6:1.