04/10/2017
Wiara Lecha pokonała w meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski rezerwy Polonii Środa Wielkopolska 2:1. Gole dla DWL zdobywali Tomasz Smura i Dominik Bednarek.

Pucharowy bój z polonistami był ważny dla trzech zawodników. Wszystkich o tym samym nazwisku. Stanisław Makowski po raz setny wystąpił w koszulce z kolejowym herbem na piersi, natomiast bracia Piotr i Sławomir Makowscy w dzień meczu obchodzili 26. urodziny.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Rezerwy Polonii zostały zmuszone do rozgrywania piłki. Kibole zagrali defensywnie, a swoich szans szukali w kontratakach. Jeden z nich zakończył się strzałem Dominika Bednarka w słupek. Groźniejsza w pierwszej odsłonie była jednak Polonia. Gospodarze mieli kilka okazji, jednak pewnie między słupkami spisywał się Michał Pecold. W pierwszej części bramkarz DWL, jak i jego rywal po drugiej stronie boiska zachowali czyste konto.

Po zmianie stron śmielej zaatakowała Wiara Lecha, która częściej zaczęła przerywać ataki Polonii. Bramkę Kibole zdobyli jednak po rozegraniu piłki z defensywy. W 58. minucie kapitalnym zagraniem popisał się Patryk Olaszczyk, który przerzucił piłkę nad głową defensora gospodarzy. Do piłki dopadł Tomasz Smura i efektownym lobem pokonał bramkarza Polonistów. Średzianie groźnie atakowali bramkę Pecolda, jednak tylko w sobie znany sposób zaprzepaszczali kolejne okazje. Byli bardzo nieskuteczni co zemściło się w 79. minucie. O piłkę w okolicach pola karnego powalczył Piotr Makowski, który idealnie wyłożył ją Dominikowi Bednarkowi, a ten technicznym uderzeniem zza "szesnastki" zmieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze zaatakowali z podwójną siłą. Trzy minuty później zdobyli bramkę kontaktową, która dodała im skrzydeł. Do końca spotkania oglądaliśmy bijących głową mur Polonistów i skuteczną grę w defensywie Kiboli. Ostatecznie gospodarzom nie udało się wyrównać i Wiara Lecha dowiozła korzystny rezultat do końca spotkania.

DWL awansował do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Kibole o ćwierćfinał powalczą z trzecioligową Polonia Środa Wielkopolska na stadionie przy ul. Gdańskiej. Termin spotkania nie jest jeszcze znany.

W następnym meczu Wiara Lecha wraca do walki o ligowe punkty. W sobotę Lechici zmierzą się u siebie z Wielkopolską Komorniki. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 16:00.

POLONIA II ŚRODA WIELKOPOLSKA - WIARA LECHA 1:2 (0:0)

bramki: 82' Krzysztof Kaźmierczak - 58' Tomasz Smura, 79' Dominik Bednarek

DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Maciej Smuniewski, Stanisław Makowski, Michał Dąbrowski - Jakub Drzewiecki, Jan Makowski, Tomasz Smura (89. Dominik Siejak), Dominik Bednarek, Sławomir Makowski (85. Sławomir Witczak) - Mateusz Bednarek (75. Piotr Makowski)

Widzów: ok. 40 (15 Kiboli Lecha)