06/05/2018
Wiara Lecha pokonała w meczu 20. Kolejki Klasy Okręgowej SKS 13 5:3. Bramki dla Lechitów strzelali Dawid Kaczmarek, Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk i Michał Niedźwiedzki.

Przed rozpoczęciem derbowego pojedynku pamiątkę z okazji setnego występu w Wiarze Lecha odebrał Artur Adamski. Podobną odbierze Jan Makowski, ale będzie musiał poczekać do 19 maja, gdy na poznańską Śródkę przyjedzie Luboński. Na spotkanie przeciwko Trzynastce, które było jego jubileuszowym meczem, wyprowadzał zespół z opaską kapitana na lewym ramieniu. Poprowadził DWL do zwycięstwa. W 70. minucie, po trafieniu Michała Niedźwiedzkiego wydawało się, że mecz zakończy się lekkim i przyjemnym zwycięstwem. Kibole kontrolowali przebieg gry do 79. minuty, choć na początku drugiej części inicjatywę przejęła Trzynastka. Prowadzili 5:1. W pierwszej części dwukrotnie bramkarza SKS-u pokonał Dawid Kaczmarek, a jedno trafienie na swoje konto zapisał Tomasz Smura. Zawodnikom ubranym w żółte koszulki udało się zdobyć bramkę kontaktową, na którą otrzymali odpowiedź w postaci drugiego trafienia Kaczmarka dającego dwubramkową przewagę Wiary Lecha. Po zmianie stron i okresie przewagi Trzynastki Kibole podwyższyli prowadzenie za sprawą goli Jakuba Pawlaczyka i wspomnianego wcześniej Niedźwiedzkiego. Trzynastka nie dała jednak za wygraną i po dwóch bramkach w przeciągu minuty wróciła do gry. Gole w 79. i 80. minucie dały nadzieję na wywiezienie punktu z Gdańskiej. Do końca spotkania SKS nie zagroził jednak bramce strzeżonej przez Daniela Guszczyńskiego. Wiara Lecha dowiozła prowadzenie do końca i udanie zrehabilitowała się za porażkę w Murowanej Goślinie.

W następnej kolejce Kibole udadzą się do Komornik na pojedynek z miejscową Wielkopolską. Mecz odbędzie się 13 maja o godzinie 11.

Wiara Lecha – SKS 13 Poznań 5:3 (3:1)

Bramki: 14’ 34’ Dawid Kaczmarek, 17’ Tomasz Smura, 55’ Jakub Pawlaczyk, 70’ Michał Niedźwiedzki – 22’ 79’ 80’

Żółte kartki: Stanisław Makowski, Jan Makowski, Kacper Szulc, Jakub Pawlaczyk

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (74. Artur Adamski), Michał Dąbrowski - Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk (74. Kacper Szulc), Jan Makowski (93. Dominik Bednarek), Dawid Kaczmarek (89. Dawid Norek) - Maciej Smuniewski

Widzów: ok 250