Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
25/09/2018
W środę 26 września o godzinie 18:00 Wiara Lecha na stadionie miejskim w Swarzędzu zmierzy się z Meblorzem. Będzie to pojedynek w ramach okręgowego Pucharu Polski na etapie 1/32 finału.

Mecz zapowiada się przede wszystkim jako święto na trybunach. Oba zespoły będą mogły liczyć na wsparcie kibiców, którzy w środę w większości wypełnią swarzędzki obiekt. Będzie to również derbowa rywalizacja. Po stronie Wiary Lecha prym będą wieść Swarzędzcy Kibole, dla których pojedynek z Meblorzem da możliwość porywalizowania z kibicami innego zespołu ze swojego miasta.

 

Wiara Lecha spotykała się z Meblorzem tylko i wyłącznie w sparingach. W czterech meczach kontrolnych odniosła dwie wygrane i dwa remisy. Ostatni raz te drużyny zmierzyły się ze sobą w marcu bieżącego roku. Pojedynek, który odbył się w Swarzędzu zakończył się remisem 3:3, choć gospodarze wygrywali 3:1.

 

W poprzednim sezonie oba zespoły wywalczyły awanse. Wiara Lecha obecnie gra w Lidze Międzyokręgowej, natomiast Meblorz Swarzędz w A-klasie. Kibole po ośmiu seriach zajmują wysokie trzecie miejsce. Klub ze Swarzędza z kompletem punktów jest liderem swojej grupy. W Meblorzu po awansie kadra została wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy jeszcze niedawno grali na poziomie trzeciej lub czwartej ligi. W środowym spotkaniu na pewno nie będzie widać różnicy klas, gdyż kadrowo Meblorz jest przygotowany na grę w co najmniej klasie okręgowej.

 

Meblorz pucharową przygodę w obecnej kampanii rozpoczął na początku września. W 2. rundzie pokonał u siebie Orkan Manieczki 4:2. Zwycięzca środowego spotkania trafi na kogoś z pary Clescevia Kleszczewo/Avia Kamionki.