16/11/2017
Wiara Lecha odpadła z dalszej rywalizacji o okręgowy Puchar Polski. W meczu 1/8 finału Kibole przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 1:3. Jedyną bramkę dla DWL zdobył Dawid Kaczmarek.

Od początku spotkania inicjatywę przejął trzecioligowiec, który miał problem z przebiciem się przez szczelną defensywę drużyny kibiców Lecha. Pierwszą groźną sytuację sprokurowali obrońcy Wiary Lecha. W 23. minucie pomocnik Polonii przeciął jedno z zagrań i pomknął w kierunku bramki gospodarzy. Zagranie w pole karne wykorzystał Krystian Pawlak, który z łatwością wyprowadził średzian na prowadzenie. Dwie minuty później było już 2:0. Na listę strzelców po strzale z pola karnego wpisał się ponownie Pawlak. Do końca pierwszej części goście stworzyli jeszcze jedną okazję, ale nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Michała Pecolda. Po zmianie stron śmielej zaatakowali Kibole. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie bramkę kontaktową, która dała nadzieje na korzystny rezultat zdobył Dawid Kaczmarek. Wiara Lecha, choć nadal musiała odpierać ataki Polonistów potrafiła wyprowadzać groźnie kontraataki. Gdy mecz zbliżał się do końca to Kibole częściej wizytowali połowę gości. Niestety po jednym z ataków kontrę wyprowadzili obrońcy trofeum. Zakończyła się ona trzecią bramką dla gości autorstwa Mikołaja Łopatki.

Był to ostatni pojedynek Wiary Lecha w tym roku. Kibole zakończyli rundę jesienną na czwartym miejscu, a swoją przygodę z Pucharem Polski na 1/8 finału. Kolejny mecz DWL rozegra tydzień przed Świętami Wielkanocnymi. Na stadion przy ul. Gdańskiej przyjedzie Orkan Jarosławiec.

WIARA LECHA - POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA 1:3 (0:2)
Bramki: 54' Dawid Kaczmarek - 23' 25' Krystian Pawlak, 88' Mikołaj Łopatka
DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk (67. Michał Niedźwiedzki), Maciej Łaszyński, Stanisław Makowski, Michał Dąbrowski - Artur Adamski (72. Dominik Bednarek), Maciej Smuniewski, Kacper Szulc (78. Piotr Makowski) - Sławomir Makowski (82. Mateusz Bednarek), Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek