26/05/2018
W 23. kolejce Klasy Okręgowej Wiara Lecha pokonała Lechię w Kostrzynie 2:1. Bramki dla Kolejorza zdobywali Michał Niedźwiedzki i Mateusz Bednarek. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Kiboli od ponad siedmiu miesięcy.

W najbliższych dwóch tygodniach Kibole na rozkładzie jazdy mają aż pięć spotkań z zespołami, z których jedna już awansowała do czwartej ligi, a pozostałe cztery walczą o promocję do ligi międzyokręgowej. Pierwszy z tych meczów Kibole rozegrali na stadionie wicelidera w Kostrzynie. Wiara Lecha na zwycięstwo w delegacji czekała ponad siedem miesięcy i w najmniej oczekiwanym momencie przełamała niemoc.

Podobnie jak podczas jesiennego spotkania nie dane było nam obejrzeć klarownych sytuacji podbramkowych. Tych było jak na lekarstwo. W pierwszej części najgroźniejsza akcja zakończyła się bramką. Tomasz Smura znakomicie zagrał prostopadłe podanie do Michała Niedźwiedzkiego, który nie miał problemów z pokonaniem w sytuacji sam na sam bramkarza Lechii. Była to 40. minuta spotkania. DWL utrzymał korzystny rezultat do końca pierwszej części i w dobrych nastrojach mógł udać się do szatni.

W drugiej odsłonie od początku zaatakowali gospodarze, którzy zepchnęli Kiboli do głębokiej defensywy. Wiara Lecha miała problem z wyprowadzeniem ataku i często traciła piłkę w środkowej części boiska. Na efekty ofensywnej gry Lechii nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie Macieja Makowskiego pokonał napastnik gospodarzy, który trafił w podobnej sytuacji co Niedźwiedzki. Lechici starali się kontratakować i nękać Kostrzynian atakami skrzydłami. Jeden z nich zakończył się zdobyciem zwycięskiego gola. W 64. minucie prawą stroną urwał się Mateusz Bednarek, a po jego strzale z narożnika pola karnego futbolówka zatrzepotała w siatce bramki Lechii. Gospodarze do końca spotkania walczyli o wyrównującą bramkę, ale nie potrafili poważniej zagrozić Maciejowi Makowskiemu.

Na stadionie Lechii Kostrzyn pojawiła się spora delegacja Kiboli Lecha z trzema flagami, którzy ubarwili mecz na szczycie dwiema oprawami.

W następnej kolejce, w niedzielę 3 czerwca o godzinie 18:00, Wiara Lecha zagra u siebie z Vitcovią Witkowo. Kilka dni wcześniej DWL czeka zaległe spotkanie z TPS Winogrady. Derby Poznania zostaną rozegrane 30 maja o godzinie 18:30 na stadionie rywala zza miedzy.

Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha 1:2 (0:1)

Bramki: 56’ – 40’ Michał Niedźwiedzki, 64’ Mateusz Bednarek

Żółta kartka: Kacper Szulc

DWL: Maciej Makowski - Patryk Olaszczyk, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Sławomir Makowski (84, Dominik Bednarek, Jan Makowski (46. Mateusz Bednarek), Tomasz Smura, Filip Bin (74’ Kacper Szulc) - Michał Niedźwiedzki

Widzów: 250 (ok. 180 Kiboli Lecha)