Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
24/07/2018
Powiększyła się sekcja e-sportu Wiary Lecha. Do Adama Nowaka dołączył Krystian Zalewski. Zawodnik będzie występował w koszulce z numerem 19.

Sekcja e-sportowa DWL działa od grudnia zeszłego roku. Przez ponad pół roku Adam Nowak uczestniczył w kilku turniejach w różnych miejscach w Polsce. Jego największym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach organizowanych przez Polonię Środa Wielkopolska. Zawodnik e-Wiary Lecha występował także w rozgrywkach Click2Go e-WL Ligi, w których reprezentował barwy FC Galarów. W tej samej drużynie gra Krystian Zalewski, który wzmocnił sekcję e-sportową niebiesko-białych.

 

W zeszłym roku reprezentowałem barwy Invizy Esport, lecz po kilku miesiącach musieliśmy się niestety rozstać. Pierwszym celem jaki stawiam sobie na rozwój e-sportowej sekcji Wiary Lecha to pozyskanie partnerów, którzy pomogą nam w rozwoju własnym jak i naszej sekcji. Będę także reprezentował naszą drużynę w całej Polsce na turniejach offline jak i online. Mam również sporo innych planów, ale wszystkiego od razu zdradzić nie mogę – mówi nowy zawodnik e-sportowy DWL, Krystian Zalewski.

 

Sekcja powiększyła nam się do dwóch osób. Krystiana znam od początku istnienia e-WL Ligi, w której grał w każdej z trzech edycji. Zawodnik ma spory potencjał i jest to duże wzmocnienie zespołu. Adam na tym transferze może tylko zyskać. Przede wszystkim będzie mógł współtworzyć sekcję ze swoim dobrym kolegą. – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes Wiary Lecha.

 

Krystian Zalewski będzie występował w koszulce numerem 19, a nad nim będzie widniała ksywa, którą posługuje się w wirtualnych rozgrywkach – xKryZySx. Adam Nowak gra w trykocie z numerem 22. 

 

Krystian otrzymał numer 19, Adam grał już wcześniej z numerem 22. Jak łatwo można się domyślić połączenie tych dwóch liczb jest datą powstania Kolejorza. W DWL na każdym kroku chcemy nawiązywać do historii Lecha, Poznania, Wielkopolski. Kibole grający w piłkę od dawna występują w koszulkach z numerami symbolizujący ważne daty dla naszego klubu, miasta i regionu. Nie inaczej będzie w sekcji e-sportowej. – dodaje Piestrzyński.

 

E-sportowa sekcja Wiary Lecha jest wspierana przez firmę carsharingową Click2Go oraz przez klub Saturn Fitness Malta – Poznań.