Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
01/08/2018
Nowym zawodnikiem Wiary Lecha został Maciej Skrzypczak. 21-letni defensor przyszedł do DWL z czwartoligowej Kotwicy Kórnik.

Maciej Skrzypczak jest wychowankiem Lecha Poznań, w którym reprezentował drużyny młodzieżowe. Z Bułgarskiej odszedł przed sezonem 2014/2015. Trafił wówczas do trzecioligowej Unii Swarzędz.

 

Lech zawsze był, jest i będzie moim życiem! Kiedyś miałem okazje grać w niebiesko-białych barwach, ale po pewnym czasie ta przygoda się zakończyła. Teraz znowu mogę wrócić do swojego prawdziwego domu i dumnie reprezentować herb Lecha na piersi. Decyzja o przejściu do DWL była bardzo łatwa, gdy tylko pojawiła się taka opcja, nie wahałem się ani sekundy i wszedłem w szeregi kiboli grających w piłkę – powiedział Maciej Skrzypczak, nowy nabytek Wiary Lecha.

 

Pierwszym seniorskim klubem 21-latka była wspomniana wcześniej Unia Swarzędz. Na szczeblu trzeciej ligi Skrzypczak występował przez dwa sezony. Przez ten czas rozegrał dla Unii 42 ligowe pojedynki, w których strzelił jednego gola. Kolejne dwie kampanie to przygoda z czwartą ligą. Ze Swarzędza Skrzypczak przeniósł się do Victorii Września, a następnie trafił do Kotwicy Kórnik, z której przyszedł do Wiary Lecha.

 

Większość chłopaków znam z boisk, na których mieliśmy okazje razem grywać. Reszta drużyny nie była mi obca, bo zanim dołączyłem do Wiary Lecha to miałem okazje jeździć z DWL na mecze wyjazdowe Kolejorza. Problemów z aklimatyzacja nie miałem. Zostałem bardzo dobrze przyjęty, złapałem szybki kontakt z osobami, które mniej znałem – mówi Skrzypczak, który już 11 sierpnia będzie miał okazję do debiutu w niebiesko-białych barwa

 

Maciej Skrzypczak wzmocni blok defensywny Wiary Lecha. 21-latek może występować na środku obrony lub na pozycji defensywnego pomocnika. W pierwszym sparingu, przeciwko swojemu byłemu klubowi, tworzył parę stoperów z Maciejem Łaszyńskim. Z DWL zamierza walczyć o czołowe lokaty w Lidze Międzyokręgowej.

 

Widać na treningach, że ta drużyna ma potencjał. Niektóre osoby grały w przeszłości w solidnych klubach i ligach. Tutaj ich doświadczenie będzie niezbędne . Myślę, że jeśli każdy da od siebie 100% serca na treningach i meczach to w tym sezonie nie będziemy musieli się skupiać na walce o utrzymanie, na którą jesteśmy skazywani. Wręcz przeciwnie, będziemy bili się do końca o czołowe lokaty – dodaje Maciej Skrzypczak.

 

Nowy nabytek trafił do Wiary Lecha za zasadzie wolnego transferu. Nie będzie to ostatnie wzmocnienie kibolskiej kadry. W najbliższym czasie drużynę kibiców Lecha wzmocni jeszcze dwóch zawodników.