Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
19/05/2017
W sobotę 20 maja Wiara Lecha rozegra u siebie mecz o wszystko z Mieszkiem Gniezno. Zwycięstwo przedłuży szanse na awans do 4. ligi, remis bądź porażka całkowicie je przekreśli. Pojedynek z liderem okręgówki rozpocznie się o godzinie 16.

W rundzie jesiennej oba zespoły spotkały się ze sobą na stadionie przy ul. Strumykowej. Wiara Lecha pojechała do Gniezna na mecz z liderem będąc w dołku. We wcześniejszych czterech meczach Kibole zdobyli zaledwie cztery punkty przez co spadli w środkowe rejony tabeli. Mieszko jeszcze bardziej pogłębił kryzys. DWL przegrał w Gnieźnie aż 0:5 nie mając tego dnia żadnych szans z rywalem. 

 

Po tej klęsce Wiara Lecha podniosła się i jeszcze w rundzie jesiennej, po serii pięciu zwycięstw pod rząd, awansowała na trzecie miejsce. Zimowe przygotowania zostały bardzo dobrze przepracowane, o czym świadczą kolejne zdobyczy punktowe i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. DWL w drodze do meczu z Mieszkiem nie przegrał kolejnych ośmiu pojedynków odnosząc pięć zwycięstw i trzykrotnie dzieląc się punktami z rywalami. Co ciekawe remisy nie powinny mieć miejsca. W Witkowie Kibole stracili bramkę w 90. minucie, a w Gruszycznie i Zaniemyślu, choć przegrywali, to powinni odnieść bezproblemowe zwycięstwa, gdyż na boisku dominowali. Właśnie spotkania zakończone podziałem punktów spowodowały, że strata do Mieszka zamiast się zmniejszać powiększyła się do ośmiu punktów. Gnieźnianie stracili punkty w dwóch wyjazdowych meczach. W Śremie przegrali z Wartą 0:3, a w Trzemesznie zremisowali ze Zjednoczonymi 1:1. 

 

Historia meczów z Mieszkiem Gniezno


Sezon 2016/17


Mieszko Gniezno - Wiara Lecha 5:0


Bilans: 1 mecz, 1 porażka, bramki 0:5


Dla osób, które nie wybierają się na mecz zostanie przeprowadzona relacja na żywo na koncie tt Wiary Lecha pod #DWLMIE


Terminarz 25. kolejki – 20/21 maja 2017


20 maja

15:30 - Akademia Reissa Baranowo - Orkan Jarosławiec
16:00 - Wiara Lecha - Mieszko Gniezno
16:00 - Vitcovia Witkowo - Orkan Konarzewo
16:00 - Concordia Murowana Goślina - Zjednoczeni Trzemeszno
17:00 - Wielkopolska Komorniki - Kłos Zaniemyśl
17:00 - Warta Śrem - Pelikan Niechanowo

21 maja

12:00 - TPS Winogrady - Piast Kobylnica

Fot. Monika Wantoła

Niestety czas na udzielenie odpowiedzi na to pytanie już minął. Spróbuj swoich szans w innych pytaniach, zdobądź cenne punkty, które przybliżą Cię do nagrody. Dowiedz się więcej o zabawie.