08/10/2017
W meczu 8. kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha wygrała z Wielkopolską Komorniki 6:0. Bramki dla Lechitów strzelali wyłącznie młodzieżowcy. Drugim hattrickiem z rzędu popisał się Dawid Kaczmarek.

Przed meczem odbyła się mała uroczystość. Pamiątki za rozegranie setnych meczów z rąk prezesów WL i SKLP odebrali Maciej Łaszyński i Stanisław Makowski. Były gratulacje, uściski rąk, a następnie zaczęła się walka o zwycięstwo.

Na boisku od początku do końca dominowała jedna ekipa. Wiara Lecha w początkowej fazie meczu starała się zaskoczyć bramkarza gości strzałami z dystansu. Pierwszy uderzył Dawid Kaczmarek, który kapitalnie wykonał rzut wolny z odległości 20 metrów. W 12. minucie wyprowadził Kiboli na prowadzenie. Koledze z drużyny pozazdrościł Kacper Szulc i 180 sekund później po efektownym uderzeniu z ponad ... 20 metrów podwyższył rezultat na 2:0. Nie był to koniec ataków DWL. Kaczmarek ponownie spróbował swoich sił z rzutu wolnego, ale tym razem jego strzał trafił w poprzeczkę. Pierwsza część pomimo wielu okazji zakończyła się wynikiem 2:0. Po zmianie stron Kibole nie odpuścili Wielkopolsce. Wprowadzony po przerwie Mateusz Bednarek w 60. minucie po raz pierwszy pokonał bramkarza gości. Oddał słaby strzał, ale na tyle prezecyjzny, że golkiperowi pozostało jedynie wyciągnąć futbolówkę z siatki. Kolejne dwa ciosy zadał Kaczmarek. W 68. minucie wpadł w pole karne, minął z łatwością dwóch obrońców, a wpakowanie piłki do siatki było już tylko formalnością. Młody skrzydłowy DWL poprawił swój dorobek strzelecki trzy minuty później. Wynik spotkania w ostatnich sekundach ustalił Mateusz Bednarek, który pojedynek z Wielkopolską zakończył ustrzeleniem dubletu.

Wszystkie sześć bramek zdobyli młodzieżowi zawodnicy Wiary Lecha, którzy przed sezonem dołączyli do kibolskiej drużyny. DWL wykorzystał potknięcie Zjednoczonym Trzemeszno. Dotychczasowy lider przegrał z drugą Lechią Kostrzyn  co pozwoliło Kibolom zbliżyć się do prowadzącej dwójki na odległość pięciu punktów.

W następnej kolejce Wiara Lecha uda się w delegację do Lubonia. Pojedynek z Lubońskim odbędzie się w sobotę 14 października o godzinie 16:00.

WIARA LECHA - WIELKOPOLSKA KOMORNIKI 6:0 (2:0)
bramki: 12' 68' 71' Dawid Kaczmarek, 60' 89' Mateusz Bednarek, 15' Kacper Szulc
DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski, Stanisław Makowski, Artur Adamski, Michał Dąbrowski (80. Jakub Nowak) - Jakub Drzewiecki (65. Michał Niedźwiedzki), Tomasz Smura, Kacper Szulc, Dominik Bednarek, Dawid Kaczmarek (72. Dawid Norek) - Piotr Makowski (56. Mateusz Bednarek)