Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
12/12/2017
Zwycięstwem drugiej drużyny Wiary Lecha zakończyła się szósta edycja turnieju upamiętniającego rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W finale drugi DWL pokonał … pierwszy DWL 3:0. Oba zespoły w turnieju występowały pod szyldem sponsora strategicznego – Logo Print. Rozgrywki zostały zorganizowane przez ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań

W sobotnie późne popołudnie Wiara Lecha po raz czwarty rywalizowała w grudniowym turnieju. Poprzednie trzy występy kończyły się przegranym finałem, zajęciem ostatniego miejsca w grupie półfinałowej i odpadnięciem na etapie ćwierćfinału. Szósta edycja była wyjątkowa. Do gry zgłosiła się maksymalna liczba ośmiu zespołów, w tym dwie drużyny Wiary Lecha, które całkowicie zdominowały rozgrywkę.

 

Pierwszy zespół, w składzie, którego wystąpili Artur Adamski, Stanisław Makowski, Jan Makowski, Tomasz Smura, Marcin Surowiec, Jarosław Sałata i gościnnie, nie pierwszy raz, wychowanek Lecha Poznań Jacek Sander wygrał wszystkie trzy pojedynki grupowe i z pierwszego miejsca awansował do grupy półfinałowej. Taką samą drogę przebyła druga drużyna, w której zagrała głównie młodzież DWL – Mateusz Bendarek, Dawid Kaczmarek, Michał Pecold i Michał Niedźwiedzki wspomagani przez Dominika Bednarka, Jakuba Pawlaczyka, Sławomira Witczaka i Piotra Makowskiego. Pierwsze miejsce i awans do grupy półfinałowej, w której druga Wiara Lecha ponownie wywalczyła komplet zwycięstw. Wygrana 4:3 nad Seagulls United i 2:1 nad Remo dała finał. Do meczu o złoto zanotowali pięć zwycięstw, o jedno więcej niż pierwszy zespół, który w decydującym pojedynku zremisował z Poznańskimi Orłami 2:2. Grupę półfinałową DWL I wygrał dzięki zwycięstwu 4:0 nad Unileverem.

 

Finałowe starcie pomiędzy dwiema drużynami Wiary Lecha zakończyło się zwycięstwem drugiej ekipy 3:0. Ozdobą finału była bramka Dawida Kaczmarka, która otworzyła wynik meczu o złoto. DWL II stanął za podwójną gardą i skutecznie odpierał ataki bardziej doświadczonych kolegów. Wyprowadzał też szybkie i skuteczne kontry, z których dwie zakończyły się bramkami Michała Niedźwiedzkiego dającymi efektowne zwycięstwo w finale.

 

Najlepszym golkiperem turnieju został wybrany były kapitan Wiary Lecha, Jarosław Sałata.

 

Wyniki DWL (Logo Print) na 6. Turnieju w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

 

Faza eliminacyjna

 

Grupa A

 

Wiara Lecha I - Poznańskie Orły 2:0 (Marcin Surowiec, Jan Makowski)

Wiara Lecha I - Green Speed Express 3:0 (Stanisław Makowski, Tomasz Smura, samob.)

Wiara Lecha I - Seagulls United 1:0 (Stanisław Makowski)

 

Grupa B

 

Wiara Lecha II - Remo 3:0 (Piotr Makowski, Mateusz Bednarek, Dawid Kaczmarek)

Wiara Lecha II – SHP Torpeda Koninko 5:0 (Piotr Makowski 2, Dawid Kaczmarek 2, Jakub Pawlaczyk)

Wiara Lecha II - Unilever 2:0 (Dawid Kaczmarek, Mateusz Bednarek)

 

Faza pucharowa

 

Grupa C (półfinałowa)

 

Wiara Lecha II - Seagulls United 4:3 (Mateusz Bednarek 3, Michał Niedźwiedzki)

Wiara Lecha II - Remo 2:1 (Piotr Makowski, Dawid Kaczmarek)

 

Grupa D (półfinałowa)

 

Wiara Lecha I - Unilever 4:0 (Jacek Sander, Tomasz Smura, Jarosław Sałata, Marcin Surowiec)

Wiara Lecha I – Poznańskie Orły 2:2 (Artur Adamski, Marcin Surowiec)

 

Finał

 

Wiara Lecha II - Wiara Lecha I 3:0 (Michał Niedźwiedzki 2, Dawid Kaczmarek)