Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
14/12/2017
W najbliższy weekend odbędą się ostatnie dwa turnieje Duszyczki Cup w tym roku. Sobotnie zmagania zostały zarezerwowane dla rocznika 2007, dzień później o zwycięstwo powalczą dwa lata młodsi koledzy. Turnieje zostaną zorganizowane przez ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań przy pomocy Stowarzyszenia Wiara Lecha, które reprezentować będą dwie młodzieżowe drużyny.

Na oba turnieje zgłosiła się maksymalna liczba zespołów, więc podczas najbliższego weekendu rywalizować będzie 16 zespołów, czyli blisko 150 młodych adeptów futbolu. Do gry w turnieju rocznika 2007 oprócz Wiary Lecha zgłosiły się dwie drużyny UKS Talent Poznań i Akademii Piłkarskiej Dębiec. Po jednym zespole wystawili Canarinhos Skórzewo, Goool Wągrowiec i Patria Buk. Dzień później również wystąpi osiem klubów: Wiara Lecha, Akademia Piłkarska Reissa (Poznań – Dębiec), Lech Poznań Football Academy (Poznań – Junikowo), Sparta Oborniki, TPS Winogrady, Jurand Koziegłowy, Red Box Suchy Las i UKS Talent Poznań.

 

Turniej 10-latków rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 18:30. 8-latkowie rywalizację zainaugurują o godzinie 9:00, a o 13:30 ją zakończą. Rozbicie obu turniejów na dwa dni było spowodowane zaplanowaniem przez Ekstraklasę meczu Lecha z Niecieczą w niedzielę na godzinę 15:30.

 

Duszyczki Cup odbędą się w hali Szkoły Podstawowej nr 78 przy ul. Żonkilowej, gdzie odbywają się wszystkie turnieje organizowane przez ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań i Stowarzyszenie Wiara Lecha.