10/02/2018
Wiara Lecha dwoma sparingami zakończyła kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W obu Kibole ponieśli porażki.

Czwartkowy pojedynek z Gromem Plewiska, który odbył się pod balonem ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej zakończył się srogą lekcją futbolu. Czwartoligowiec od początku do końca kontrolował przebieg meczu i pokonał Wiarę Lecha 6:1. Jedynego gola dla DWL zdobył Stanisław Makowski, który na początku drugiej połowy trafił z jedenastu metrów. Była to bramka na 1:3.

Dwa dni po sparingu z Gromem Plewiska Wiara Lecha na stadionie przy ulicy Gdańskiej podejmowała Lipno Stęszew, z którym rywalizowała podczas premierowego sezonu w okręgówce. Mecz rozpoczął się od ataków gości. Rywale zepchnęli DWL do głębokiej defensywy, ale nie potrafili pokonać Macieja Makowskiego. Wiara Lecha skupiła się na grze z kontry, w której brylował młody pomocnik Filip Bin. Najpierw wykorzystał podanie Jakuba Pawlaczyka i przelobował bramkarza rywala, a przy drugim golu zanotował asystę dokładnie dośrodkowując na głowę Tomasza Smury. Po zmianie stron bramki strzelali tylko goście ze Stęszewa. W przeciągu siedemnastu minut czterokrotnie pokonali Daniela Guszczyńskiego i ostatecznie pokonali Kiboli 4:2.

W następnym tygodniu zawodnicy Wiary Lecha odbędą trzy treningi, a w sobotę 17 lutego zmierzą się z Orłem Słopanowo. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Baranowie o godzinie 19:00.

Wiara Lecha – Grom Plewiska 1:6 (0:3)

bramki: 60’ Stanisław Makowski - 30’ 39’ 43’ 61’ 75’ 77’

DWL: Michał Pecold – Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Stanisław Makowski, Michał Dąbrowski – Sławomir Makowski, Jan Makowski, Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Łukasz Wyka – Mateusz Bednarek

Ponadto zagrali: Maciej Makowski – Kacper Szulc, Filip Bin, Piotr Makowski

Wiara Lecha – Lipno Stęszew 2:4 (2:0)

bramki: 21’ Filip Bin, 42’ Tomasz Smura – 48’ 51’ 56’ 62’

żółta kartka: Artur Grajkowski

DWL: Maciej Makowski – Jakub Nowak, Maciej Łaszyński, Dominik Bednarek, Artur Grajkowski – Filip Bin, Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk, Krystian Gubański, Jakub Drzewiecki – Piotr Makowski

Ponadto zagrali: Daniel Guszczyński – Przemysław Dembiński, Emil Pośpiech, Krzysztof Stachowiak, Mateusz Bednarek, Sławomir Witczak