12/05/2018
W niedzielne przedpołudnie Wiara Lecha zmierzy się w Komornikach z miejscową Wielkopolską. Mecz odbędzie się w ramach 21. kolejki Klasy Okręgowej, a początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Po raz szósty Wiara Lecha zagra z Wielkopolską Komorniki. Historia tych spotkań przemawia za Kibolami, którzy zdecydowanie lepiej z rywalem spisywali się jesienią. W premierowym sezonie w okręgówce wygrali w Komornikach 5:0, a w kolejnych latach, z tym, że u siebie, 4:1 i 6:0. Wiosną nie było już tak kolorowo. Wielkopolska przy okazji pierwszej wizyty zremisowała z DWL 2:2, ale do gry desygnowała nieuprawnionego zawodnika i przy zielonym stoliku straciła punkt. Rok później po pierwszej części Lechici wygrywali w Komornikach 2:0, ale ostatecznie musieli uznać wyższość, walczącej o utrzymanie, Wielkopolski przegrywając 2:3.

W obecnym sezonie w porównaniu do poprzedniej kampanii sytuacja obu zespołów nie zmieniła się. Wiara Lecha to czołowy zespół okręgówki walczący o awans do ligi międzyokręgowej, a Wielkopolska jest drużyną skupiającą się na wyścigu o zachowanie ligowego bytu. Wiosną oba zespoły spisują się podobnie. DWL w pięciu spotkaniach uzyskał siedem oczek. Komorniczanie taką samą liczbę punktów uzbierali w siedmiu meczach. W ostatniej kolejce Wielkopolska sprawiła sensację wygrywając w Witkowie z tamtejszą Vitcovią 4:3. Na własnym boisku klub z Komornik rozegrał trzy mecze, raz wygrywając (2:1 z SKS 13) i przegrywając ze Zjednoczonymi (0:5) oraz Lechią Kostrzyn (0:1). Wiara Lecha na wyjazdach nie wygrała od połowy października, a na zdobycz bramkową czeka już od 368 minut!