11/06/2018
Wiara Lecha przegrała w meczu 25. kolejki Klasy Okręgowej ze Zjednoczonymi Trzemeszno 2:3. Bramki dla Kiboli zdobyli Tomasz Smura i Dawid Kaczmarek.

Po meczu z mistrzem ligi Wiara Lecha otrzymała od licznie zgromadzonej publiczności brawa. Kibole zasłużyli na nie swoją postawą w starciu ze Zjednoczonymi. Na boisku byli lepsi, ale zabrakło im szczęścia. To w niedzielne późne popołudnie było po stronie gości.

Wiara Lecha od początku spotkania postawiła na defensywę, jednak z każdą minutą przejmowała inicjatywę. Nie potrafiła jej wykorzystać. DWL stworzył sporo okazji do zdobycia gola. Pierwsza z nich zakończyła się bramką dla … Zjednoczonych. Po stracie w okolicach pola karnego goście wykorzystali kontratak. Była to 16. minuta spotkania. W kolejnych obraz nie uległ zmianie. Szansę na wyrównanie miał Tomasz Smura, który stanął oko w oko z bramkarzem Zjednoczonych, lecz minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi goście po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym podwyższyli prowadzenie. Do końca pierwszej części Kibole dążyli do zdobycia gola kontaktowego, jednak na przerwę schodzili z dwubramkową stratą.

W drugiej części Kibole rozkręcili się na dobre. W 49. minucie efektownym uderzeniem popisał się Smura. Wyrównująca bramka wisiała w powietrzu. W końcu Wiara Lecha dopięła swego. Kwadrans przed końcem po indywidualnej akcji i minięciu kilku rywali ładnym strzałem pod poprzeczkę stan gry wyrównał Dawid Kaczmarek. Pięć minut później goście ustalili wynik spotkania. Zagranie z autu przypadkiem przedłużył defensor Wiary Lecha, a zawodnik gości efektownym wolejem pokonał Michała Pecolda. Do końca pojedynku Lechici walczyli o wyrównanie jednak obrona Zjednoczonych nie dała się już zaskoczyć.

W sobotę 16 czerwca Wiara Lecha zagra w ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 z Wartą Śrem. Kibole udadzą się najprawdopodobniej do … Manieczek, gdyż śremski stadion będzie tego dnia niedostępny. Godzina spotkania nie jest jeszcze znana.

Wiara Lecha - Zjednoczeni Trzemeszno 2:3 (0:2)

Bramki: 49’ Tomasz Smura, 75’ Dawid Kaczmarek – 16’ 33’ 80’

Żółta kartka: Michał Dąbrowski

DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski (86. Dawid Norek) - Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk (73. Dominik Bednarek), Kacper Szulc (81. Filip Bin) - Dawid Kaczmarek, Maciej Smuniewski, Sławomir Makowski