17/06/2018
W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 Wiara Lecha przegrała z Wartą Śrem 3:7. Pojedynek odbył się w Manieczkach.

Szkoleniowiec Lechitów przed meczem z Wartą Śrem nie miał łatwej sytuacji. Nieobecności w kadrze było więcej niż obecności i Kibole udali się do Manieczek w … 14 osób bez rezerwowego bramkarza. Nie dość, że Wiara Lecha miała spore kłopoty kadrowe to jeszcze swoje dołożyła śremska policja, która postanowiła jeszcze utrudnić dojazd zawodników na mecz legitymując ich i sprawdzając samochody, którymi dotarli pod stadion! Przez tą sytuację została opóźniona odprawa i rozgrzewka. Wszystko musiało odbyć się w ekspresowym tempie.

Jakby tego było mało w 35. minucie z gry wypadł Artur Adamski, który nieszczęśliwie zderzył się z Filipem Binem. Defensor Wiary Lecha złamał nos i udał się do szpitala. Trener musiał załatać defensywę, która od tego momentu musiała grać w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Kibole mieli jednak przewagę, bo niecałe dziesięć minut wcześniej Tomasz Smura trafił na 1:0. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Wiary Lecha. Drugą znakomicie rozpoczęli Warciarze. Już w 49. minucie doprowadzili do wyrównania, a osiem minut później wygrywali 2:1. Kwadrans przed końcem gospodarze prowadzili już 3:1. Kibole zdołali zmniejszyć straty po golu Dawida Kaczmarka. Wynik 3:2 utrzymał się do 83. minuty. Warta trafiła na 4:2. Nadzieję na korzystny rezultat dla Wiary Lecha dał Michał Niedźwiedzki, który cztery minuty przed końcem zdobył trzecią bramkę dla Kolejorza. Niestety końcówka to już całkowita dominacja Warty, która wykorzystała chęć Wiary Lecha na doprowadzenie do wyrównania. Gospodarze zdobyli trzy gole ustalając wynik spotkania na 7:3.

Pomimo porażki Wiara Lecha zachowała piąte miejsce, które gwarantuje grę w Lidze Międzyokręgowej. Należy jednak wspomnieć o tym, że był to najgorszy sezon w wykonaniu Kiboli w historii. DWL przegrał największą liczbę meczów, stracił też najwięcej bramek w sześcioletniej przygodzie z rozgrywkami WZPN-u.

Warta Śrem –Wiara Lecha 7:3 (0:1)

Bramki: 49’, 57’, 75’, 83, 86, 89’, 90’ – 27’ Tomasz Smura, 79’ Dawid Kaczmarek, 86’ Michał Niedźwiedzki

DWL: Maciej Makowski - Filip Bin (80. Marcin Janas), Artur Adamski (35. Krzysztof Szenfeld), Maciej Łaszyński, Sławomir Makowski - Dominik Bednarek (84. Sławomir Witczak), Jakub Pawlaczyk, Kacper Szulc - Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek

Widzów: 100 (ok. 40 Kiboli Lecha)