Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
04/07/2018
Od 11 sierpnia Wiara Lecha rozpocznie zmagania w Lidze Międzyokręgowej. Na zapleczu czwartej ligi Kibole zmierzą się z piętnastoma rywalami. Na najdalszy wyjazd DWL pojedzie do Jutrosina.

Kryterium geograficzne zadecydowało o grze Wiary Lecha w drugiej grupie nowoutworzonej Ligi Międzyokręgowej. Kibole byli najdalej wysuniętym zespołem na południe w związku z tym w przyszłym sezonie nie zagrają razem z Lechią Kostrzyn, Vitcovią Witkowo, TPS-em Winogrady i Concordią Murowana Goślina. Lechici zamienili się miejscami z Błękitnymi Wronki i trafili do grupy poznańsko-leszczyńskiej. Tam spotkają się z dwoma klubami, z którymi rywalizowali w poprzednich sezonach w okręgówce. Mowa tu o Akademii Reissa Baranowo oraz Lipnie Stęszew. Z obiema drużynami Wiara Lecha spotykała się po dwa razy. W Baranowie pokonała Akademię 2:0, ale w rewanżu zremisowała u siebie 3:3. Zdecydowanie lepiej DWL poszło w starciach z Lipnem, z którym wygrała 3:1 i 11:0. Trzy drużyny Kibole znają z gier sparingowych. Wiara Lecha, tym razem o punkty, zagra z Gromem Plewiska, GKS-em Dopiewo i Pogonią Lwówek. Z pozostałymi klubami Lechici zmierzą się po raz pierwszy w historii.

 

Ciekawe będą przede wszystkim starcia ze znanymi wielkopolskimi klubami – Kanią Gostyń i Rawią Rawicz. Kolejnymi rywalami Wiary Lecha będą Korona Piaski, PKS Racot, LZS Stare Oborzyska, Orkan Chorzemin, Orla Jutrosin, Płomień Przyprostynia, Pogoń Śmigiel i Promień Krzywiń.

 

Najdalszy wyjazd Wiarę Lecha czeka do Jutrosina. Kiboli czeka 115-kilometrowa wyprawa. Będzie to zdecydowanie najdalszy wypad w historii. DWL zaliczy dwa ponad stukilometrowe wyjazdy. Drugim będzie wizyta w Rawiczu. Ponad 70-kilometrowe wyprawy czekają Lechitów do Przyprostyni (85), Gostynia (75), Chorzemina (75) i Piasków (80). Dwa razy Kibole udadzą się w 60-kilometrową podróż. Będą to wyjazdy do Śmigla, Lwówka i Krzywina. Dziesięć kilometrów mniej na liczniku będzie przy okazji delegacji do Racotu, a dwadzieścia mniej do Starych Oborzysk. Pozostałe wyjazdy to już symboliczne liczby. Wiara Lecha zagra w pobliskim Baranowie, Dopiewie, Plewiskach i Stęszewie.

 

Liga Międzyokręgowa jest nową ligą stworzoną przez WZPN, w której zagrają spadkowicze z czwartej ligi i najlepsze zespoły okręgówek. O klasę niżej zostali relegowani: Grom Plewiska, GKS Dopiewo, Rawia Rawicz, Kania Gostyń, Korona Piaski i PKS Racot. Z leszczyńskiej okręgówki awans wywalczyły: Pogoń Śmigiel, Promień Krzywiń, Orla Jutrosin, Orkan Chorzemin i LZS Stare Oborzyska. Skład Ligi Międzyokręgowej uzupełniły najlepsze zespoły poznańskiej okręgówki z części zachodniej: Pogoń Lwówek, Płomień Przyprostynia, Akademia Reissa Baranowo i Lipno Stęszew.

 

Pierwsza kolejka została zaplanowana na 11 i 12 sierpnia. Terminarz gier zostanie podany najpóźniej do 13 lipca. Trzy dni później Wiara Lecha rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.