Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
27/09/2018
Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego został podzielony na cztery drabinki, które wyłonią półfinalistów. Wiara Lecha w następnej rundzie zagra z Avią Kamionki.

Kibole wyeliminowali A-klasowy Meblorz Swarzędz i awansowali do 1/16 finału. Tam już czeka Avia Kamionki, z którą DWL rywalizował wcześniej w rozgrywkach B-klasy i Klasy Okręgowej. Za dwa tygodnie, a dokładniej 10 października, oba zespoły po raz pierwszy spotkają się w Pucharze Polski. Mecz odbędzie się na stadionie w Kamionkach. 

 

Avia Kamionki, podobnie jak Wiara Lecha, wystartowała w pucharowych rozgrywkach od 1/32 finału. W meczu o awans do kolejnej rundy rozgromiła na wyjeździe Clescevię Kleszczewo 6:0. DWL poznał również jednego z ewentualnych rywali w 1/8 finału. Została nim Lechia Kostrzyn, która wygrała w Gułtowych z GKS-em 2:1. W następnej rundzie wicemistrz Klasy Okręgowej poprzedniego sezonu zmierzy się ze zwycięzcą pary Polonia II Środa Wielkopolska – Orkan Jarosławiec.

 

Po drugiej stronie drabinki, w której jest Wiara Lecha, toczy się walka o jedno miejsce w ćwierćfinale. TPS Winogrady pokonał Kotwicę Kórnik 4:3 i w 1/16 finału zmierzy się ze Stellą Luboń, która wygrała 2:1 z Phytopharmem Klęka. Kolejną parę stworzy Kłos Zaniemyśl ze zwycięzcą meczu Warta Śrem – Polonia Środa Wielkopolska. Zaniemyślanie rozgromili na wyjeździe Anatares Zalasewo 6:1 i czekają prawdopodobnie  na pojedynek z trzecioligowcem, który w dniu meczu Wiary Lecha grał w Pucharze Polski, ale na szczeblu centralnym. Poloniści wygrali z drugoligowym Radomiakiem Radom 4:3.