01/10/2018
W meczu 9. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha wygrała w Chorzeminie z Orkanem 4:1. Była to druga wyjazdowa wygrana Kiboli w sezonie, po której awansowali na pozycję wicelidera.

Wiara Lecha przed meczem Lecha z Miedzią udała się w najdalszą podróż w tym roku. Po blisko 2-godzinnej podroży autokarem 50 minut przed pierwszym gwizdkiem Kibole dotarli do celu. Na trybunach chorzemińskiego stadionu pojawił się komplet publiczności. Wiarę Lecha wspierało 30 osób, które zasiadły w wydzielonym sektorze gości. Mieli oni więcej powodów do radości. DWL zagrał bardzo dobry mecz i zasłużenie wywiózł z Chorzemina komplet punktów. W pierwszej części mecz nie zachwycił. Kibole wyszli na prowadzenie w 33. minucie po indywidualnej akcji Jakuba Pawlaczyka. Po czterech minutach Lechici stracili Stanisława Makowskiego, który zszedł z boiska z kontuzją. Na domiar złego w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry pierwszej odsłony w fatalnych okolicznościach stracili gola. Gospodarze zdobyli bramkę do szatni, która miała na nich podziałać mobilizująco.

Po ostrych słowach Jarosława Wróblewskiego, które padły w przerwie w szatni na boisko wyszła zupełnie inna drużyna. Od początku drugiej części dominowali tylko kibice Lecha Poznań. W 52. minucie po akcji prawą stroną Mateusza Bednarka piłkę z najbliższej odległości skierował Michał Niedźwiedzki. Kilkadziesiąt sekund później było już 3:1. Indywidualną akcją popisał się Dawid Kaczmarek, który minął kilku rywali jak tyczki, a następnie strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera gospodarzy. Po trzecim trafieniu Kibole oddali inicjatywę Orkanowi, który nie potrafił poważniej zagrozić bramce Michała Pecolda. Wiara Lecha grała uważnie w defensywie i wyprowadzała kontrataki. Jeden z nich zakończył się golem Kaczmarka. Skrzydłowy DWL trafił z bliska po akcji lewą stroną Jana Makowskiego i ustalił wynik meczu na 4:1.

W kolejnym spotkaniu Wiara Lecha zagra u siebie z Kanią Gostyń. Mecz odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 19:00. Będzie to pojedynek wicelidera z trzecim zespołem ligowej tabeli.

Orkan Chorzemin – Wiara Lecha 1:4 (1:1)

bramki: 45’ – 53’ 78’ Dawid Kaczmarek, 33’ Jakub Pawlaczyk, 52’ Michał Niedźwiedzki

żółta kartki: Michał Niedźwiedzki

DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski (84. Artur Grajkowski), Stanisław Makowski (37. Jan Makowski), Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Dawid Kaczmarek, Jakub Pawlaczyk, Maciej Skrzypczak, Tomasz Smura, Mateusz Bednarek (66. Kacper Szulc) - Michał Niedźwiedzki (82. Patryk Antończak)

widzów: ok. 150 (30 Kiboli Lecha)