Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
05/10/2018
W sobotę 6 października na stadionie przy ulicy Gdańskiej odbędzie się szlagierowy pojedynek 10. kolejki Ligi Międzyokręgowej. O 19:00 rozpocznie się mecz drugiej w tabeli Wiary Lecha z trzecią Kanią Gostyń.

Kania Gostyń to jeden z bardziej znanych klubów piłkarskiej mapy Wielkopolski, który ponad dekadę temu wywalczył awans do obecnej pierwszej ligi. Gra na centralnym szczeblu była jednak ponad możliwości finansowe Gostynian. MKS pozostał w trzeciej lidze, a na koniec kolejnej kampanii został rozwiązany i swoją przygodę musiał zacząć od zera, czyli od B-klasy. Kania pięła się po kolejnych szczeblach aż do sezonu 2014/15, kiedy wywalczyła awans do czwartej ligi. W niej klub z Gostynia grał przez trzy sezony, w międzyczasie spadając do okręgówki, z której po dwunastu miesiącach się wydostał. W poprzedniej kampanii Kania zajęła trzynaste miejsce, które oznaczało spadek do Ligi Międzyokręgowej.

 

Po dziewięciu kolejkach Kania zajmuje trzecie miejsce i ma tyle samo punktów co Wiara Lecha. Rywale poznaniaków spisują się bardzo dobrze na wyjazdach, z których przywieźli połowę dorobku. W pięciu spotkaniach Kania ani razu nie schodziła bez zdobyczy. Klub z Gostynia dwukrotnie wygrał (w Racocie i Starych Oborzyskach), a także wywalczył trzy remisy (w Plewiskach, Baranowie i Chorzeminie). Do Poznania Kania przyjedzie podbudowana domową wygraną z GKS Dopiewo, która utrzymała dobrą  passę meczów bez przegranej, wynosząca obecnie cztery pojedynki. Wiara Lecha w ostatnich również imponuje formą. Kibole wygrali u siebie cztery mecze z rzędu, a ostatnio zdobyli także trzy punkty w Chorzeminie. Oba zespoły awansowały też w Pucharze Polski. Kania po zwycięstwie w Pogorzeli znalazła się w ćwierćfinale, DWL wygrał z Meblorzem i zameldował się w 1/16 finału.

 

Mecz Wiary Lecha z Kanią będzie najciekawszym wydarzeniem rundy jesiennej na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Sędzią głównym spotkania będzie Piotr Bacia z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Oleszkiewicz z Poznania i Łukasz Witczak ze Stęszewka.