Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
09/10/2018
W meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Avią Kamionki. Pojedynek odbędzie się w środę 10 października o godzinie 16:15.

Wiara Lecha rywalizowała z Avią czterokrotnie, za każdym razem spotykając się w meczach ligowych. Za czasów gry w B-klasie Kibole wygrali 4:2 w Kórniku, a w rewanżu ulegli Avii 0:1. Na kolejne spotkania trzeba było czekać ponad cztery lata. Klubowi z Kamionek udało się w tym czasie z sukcesem przemierzyć drogę z B-klasy do Klasy Okręgowej. Wiara Lecha w pierwszym spotkaniu wygrała 2:0, natomiast w rewanżowym pojedynku na stadionie rywala bezbramkowo zremisowała. Po sezonie 2017/2018 drogi obu zespołów ponownie się rozeszły. Wiara Lecha awansowała do Ligi Międzyokręgowej, Avia pozostała w Klasie Okręgowej.

 

W obecnej kampanii oba zespoły radzą sobie bardzo dobrze. Kibole po dziesięciu kolejkach ustępują jedynie Pogoni Lwówek, a w ostatnich meczach, licząc Puchar Polski, odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu. Avia Kamionki zajmuje trzecie miejsce w Klasie Okręgowej. W ostatnim spotkaniu środowi rywale poznaniaków przegrali u siebie z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska 3:5. Był to koniec imponującej serii siedmiu meczów bez porażki (liczymy PP), w których Avia wygrywała aż sześciokrotnie.

 

Dla Wiary Lecha i Avii Kamionki będzie to drugi pucharowy mecz w sezonie. W 1/32 DWL pokonał Meblorza 1:0, natomiast Avia rozgromiła innego przedstawiciela A-klasy – Clescevię Kleszczewo aż 6:0. We wcześniejszych kampaniach obie drużyny największe problemy miały z … Polonią Środa Wielkopolska. Kibole dwa razy z rzędu odpadli z trzecioligowcem, natomiast Avia trzykrotnie musiała uznać wyższość klubu ze Środy Wielkopolskiej. Raz przegrała późniejszym triumfatorem, a dwukrotnie została ograna przez rezerwy. Największym sukcesem Avii Kamionki w okręgowym Pucharze Polski jest awans do 1/8 finału w sezonie 2014/2015. Wówczas zostali zastopowani przez TPS.

 

Zwycięzca meczu pomiędzy Wiarą Lecha i Avią trafi zwycięzcę pary Polonia II Środa Wielkopolska – Lechia Kostrzyn.

 

Historia meczów z Avią Kamionki

 

20.10.2012 - Avia Kamionki – Wiara Lecha 2:4 (Michał Tym, Wojciech Tabiszewski, Mikołaj Mikułan, Krzysztof Szenfeld)

29.05.2013 - Wiara Lecha – Avia Kamionki 0:1

26.08.2017 - Wiara Lecha – Avia Kamionki 2:0 (Sławomir Makowski, Tomasz Smura)

08.04.2018 - Avia Kamionki – Wiara Lecha 0:0

 

Bilans gier: 4 mecze, 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bramki 6:3