Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
02/11/2018
W 14. kolejce Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha zagra u siebie z Gromem Plewiska. Mecz odbędzie się 3 listopada o godzinie 18:30 w Poznaniu. Będzie to ostatni domowy mecz DWL w tym roku.

W najbliższą sobotę po raz ostatni w rundzie jesiennej Kibole zagrają przed własną publicznością. Do Poznania przyjedzie Grom Plewiska, który przez ostatnie dziesięć lat występował w trzeciej (jeden sezon) i czwartej lidze (dziewięć sezonów). Na piątym poziomie rozgrywkowym dalej by grał, gdyby nie reforma wielkopolskich rozgrywek. Grom na zakończenie poprzedniego sezonu zajął wysoką ósmą lokatę, a z trzydziestu meczów przegrał zaledwie jedenaście. Klub z Plewisk spadł i od obecnego sezonu, wspólnie z Wiarą Lecha, rywalizować musi na poziomie Ligi Międzyokręgowej. Obecnie Grom zajmuje dziewiąte miejsce i gra w kratkę. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na wyjazdach, z których przywiózł trzy punkty więcej niż zgromadził w spotkaniach u siebie. Grom potrafił zremisować w Krzywiniu i wygrać w Racocie, czyli punktował tam gdzie DWL przegrywał. 

 

Obecnie Grom przeżywa załamanie formy. W ostatnich dwóch meczach dwukrotnie schodził z boiska pokonany. Przed dwoma tygodniami uległ Akademii Reissa w Baranowie, a w ostatniej kolejce przegrał po golu w doliczonym czasie gry z GKS-em Dopiewo. W lepszych nastrojach są zawodnicy Wiary Lecha. Kibole w poprzednich pięciu meczach wygrali cztery razy i obecnie zajmują pozycję wicelidera. 

 

Nie będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy Wiarą Lecha i Gromem Plewiska. Oba zespoły często spotykały się w sparingach. W ostatnim Grom wygrał w Poznaniu 6:1. We wcześniejszych, w Plewiskach zwyciężyli gospodarze 4:0, a następnie dwukrotnie przy Bułgarskiej raz wygrał DWL (2:1) i raz Grom (3:2).