Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
09/11/2018
W ostatnim meczu rundy jesiennej Wiara Lecha rozegra z GKS-em Dopiewo. Pojedynek odbędzie się w sobotę 10 listopada o godzinie 14:00 na stadionie rywala.

Mecz w Dopiewie będzie najciekawszym wydarzeniem w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Naprzeciw siebie staną drużyny, które zajmują drugie i czwarte miejsce w ligowej stawce. Oba zespoły mają chrapkę na wywalczenie wicemistrza jesieni. Wiarze Lecha do utrzymania obecnie zajmowanej lokaty potrzeba remisu, Dopiewianie muszą wygrać, a także wywalczyć jakąkolwiek zdobycz punktową w zaległym meczu z PKS-em Racot.

 

Z uwagi na remont stadionu w Dopiewie miejscowy GKS zagrał u siebie zaledwie trzy spotkania, w których zgromadził siedem oczek. Jedynym zespołem, który urwał gospodarzom punkt była Pogoń Lwówek (0:0), pozostałe dwa kluby wyjeżdżały z niczym (Korona Piaski 2:0, Orkan Chorzemin 4:1). Kibole na wyjazdach wywalczyli trzy wygrane (w Stęszewie, Chorzeminie i Piaskach) i trzykrotnie musieli uznać wyższość gospodarzy. Porażki zdarzyły się na stadionach drużyn, które zajmują obecnie w tabeli miejsca od siódmego wzwyż.

 

GKS Dopiewo w zeszłym sezonie występował na poziomie czwartej ligi. Ostatnie lata były bardzo udane dla sobotniego przeciwnika Wiary Lecha. Dopiewianie awans do czwartej ligi wywalczyli w sezonie 2004/2005. Występowali w niej przez kolejne pięć kampanii, aż do promocji do trzeciej ligi. Jako beniaminek zajęli wysokie trzecie miejsce ustępując jedynie Calisii Kalisz  i Lechowi Rypin. Kolejne lata to już spokojny środek tabeli, a następnie spadek z trzeciego miejsca od końca. Trzy sezony później GKS zanotował kolejną degradację, tym razem do Ligi Międzyokręgowej. Klub z Dopiewa spadł z 12. miejsca.

 

Wiara Lecha mierzyła się z GKS-em Dopiewo w meczach sparingowych. Przed pierwszym startem w Klasie Okręgowej Kibole przegrali na stadionie, na którym w sobotę staną do walki o ligowe punkty, 3:5. Kolejne dwa kontrolne spotkania odbyły się na poznańskiej Śródce. Oba zimą. W 2017 roku Dopiewianie wygrali 3:1, rok później pokonali DWL 2:1.