Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
03/08/2018
W trzecim i zarazem ostatnim sparingu przed rundą jesienną Wiara Lecha zmierzy się z Lechią Kostrzyn. Mecz odbędzie się w sobotę 4 sierpnia na stadionie rywala.

Już za tydzień start ligowych zmagań. Wiara Lecha w sobotę zakończy okres przygotowawczy i od poniedziałku będzie przygotowywać się do pojedynku pierwszej kolejki, w którym zmierzy się z Akademią Reissa. Kiboli tydzień wcześniej sprawdzi Lechia Kostrzyn. Dla obu ekip będzie to ostatni sparing przed startem.

 

Z Lechią Kostrzyn Wiara Lecha w zeszłym sezonie rywalizowała trzy razy. Pierwszy mecz odbył się podczas letnich przygotowań przed startem poprzedniej kampanii. W Kostrzynie gospodarze wygrali 6:3. W lidze było inaczej. Jesienią na Śródce Lechici wygrali 1:0 po złotej bramce Dawida Kaczmarka. Trzy punkty DWL zdobył także w rewanżu. Po golach Michała Niedźwiedzkiego i Mateusz Bednarka Kibole pokonali Lechistów 2:1. W ligowej tabeli lepsi byli za to Kostrzynianie. Lechia została wicemistrzem okręgówki i wyprzedziła piątą Wiarę Lecha o sześć oczek. Obie drużyny awansowały do Ligi Międzyokręgowej, jednak w zaczynającym się w sobotę sezonie nie będą występowały w tej samej grupie. Lechiści trafili do grupy pilsko-poznańskiej, Wiara do leszczyńsko-poznańskiej.

 

Dla Lechii Kostrzyn sparing z Kolejorzem będzie czwartą grą kontrolną. W poprzednich meczach wygrali z Gromem Plewiska 4:0 i ulegli Vitcovii Witkowo (1:3) oraz Tarnovii Tarnowo Podgórne (0:1). Wiara Lecha rozegrała dwa sparingi, w których przegrała z Unią Swarzędz 2:4 i zremisowała z NKS-em Niepruszewo 1:1.

 

Mecz Lechii z Wiarą Lecha odbędzie się 4 sierpnia. Początek sparingu zaplanowany została na godzinę 10:00.