Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
08/05/2017
W ostatniej kolejce pierwszej rundy młodzicy Wiary Lecha przegrali z drugim zespołem Błękitnych Owińska 2:3. Była to pierwsza porażka zespołu z rocznika 2004. Młodzi utrzymali pozycję lidera.

Po pierwszej połowie młodzicy Wiary Lecha przegrywali 0:2. Widoczna była przewaga fizyczna Błękitnych, która miała duży wpływ na przebieg gry. Rywale wygrywali większość pojedynków i rzadko dopuszczał ambitnych Lechitów pod własne pole karne. W drugiej odsłonie goście nie wykorzystali rzutu karnego, który padł łupem Michała Szafraniaka. Błękitni dopięli jednak swego i zdobyli trzeciego gola po udanie rozegranym kontrataku. Końcówka spotkania to już dominacja Wiary Lecha, która za sprawą goli Wojtka Nadolnego i Jana Milanowskiego postraszyła rywali z Owińsk. Na wyrównanie zabrakło już czasu i pierwsza porażka stała się faktem. Młodzicy przegrali 2:3, ale nie stracili pozycji lidera. Nie przewodzą już stawce samodzielnie. Punktami zrównał się Chrobry Poznań, a tuż za nim ulokował się niedzielny przeciwnik Wiary Lecha, który ma trzy punkty mniej, ale jeden mecz mniej rozegrany. Runda rewanżowa zapowiada się pasjonująco.

 

W pierwszy weekend maja pauzowały Duszyczki. Grali za to rywale. Na fotel lidera po zwycięstwie nad drugim zespołem Błękitnych awansował Przemysław Poznań, który wyprzedza orlików DWL o trzy punkty.

 

W następnej kolejce młodzicy zmierzą się w sobotę 13 maja o 19:30 u siebie z Jadwiżańskim KS-em. Orlicy 4,5 godziny wcześniej w pobliskich Koziegłowach rozpoczną pojedynek z drugim zespołem Błękitnych Owińska.

 

5. kolejka 3. ligi D1

 

Wiara Lecha – Błękitni II Owińska 2:3

Jadwiżański KS – Polonia Poznań 5:0

Chrobry Poznań – TPS II Winogrady 5:2

 

Tabela 3. ligi D1

 

 

5. kolejka 3. ligi E1

 

Olimp Poznań – TPS Winogrady 9:2

Przemysław Poznań – Błękitni II Owińska 5:0

 

Tabela 3. ligi E1

 

 

Fot. Maciej Szafraniak