Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
05/05/2018
Po dwóch tygodniach przerwy i dwóch pauzach do gry o ligowe punkty wracają Kibole. W niedzielę o 18:30 Wiara Lecha podejmie Trzynastkę Poznań.

SKS 13 to jedyny zespół, z którym DWL rywalizował na każdym szczeblu. W B-klasie Kibole walczyli z Trzynastką o awans do A-klasy i ten wyścig wygrali. Wiara Lecha dwa razy pokonała derbowego rywala. W pierwszym historycznym meczu ligowym Lechici zwyciężyli 3:1, a na zakończenie sezonu w decydującym o awansie pojedynku wygrali 2:1 i rzutem na taśmę przeskoczyli Trzynastkę w tabeli. SKS awansował kilka tygodni później, gdy WZPN ogłosił, że promocję wywalczy także trzeci zespół. W kolejnym sezonie Wiara Lecha ponownie dwa razy spotkała się z rywalem zza miedzy. Trzynastkę prowadził obecny trener DWL – Jarosław Wróblewski. Jesienią 2013 roku jego zespół okazał się lepszy od Kiboli wygrywając 3:1. Niestety dla Wróblewskiego nie był to udany sezon. Wiara Lecha wiosną wbiła gwóźdź do trumny. W przedostatniej kolejce pokonała Trzynastkę 6:1, co spowodowało jej spadek do B-klasy. Na kolejny pojedynek pomiędzy obiema ekipami trzeba było czekać aż cztery lata. W tym czasie Wiara Lecha awansowała do Klasy Okręgowej, a Trzynastka po spadku podniosła się i wywalczyła dwie promocje. W obecnej kampanii oba zespoły spotkały się na początku października. Po emocjonującym starciu DWL wygrał na boisku SKS-u 4:3.

 

Przed derbami Trzynastka zajmuje dziewiąte miejsce z czterema punktami straty do szóstego miejsca, które na obecną chwilę gwarantuje grę w lidze międzyokręgowej. Na wiosnę SKS gra w kratkę. Rywale Wiary Lecha potrafili pokonać na swoim boisku Zjednoczonych Trzemeszno i Vitcovię Witkowo, ale przegrywali mecze z zespołami z dołu tabeli – ulegli Wielkopolsce Komorniki i Lubońskiemu.

 

Bilans meczów z SKS 13

 

2011/2012

 

3:0 (walkower) (Puchar Polski) (w)

 

2012/2013

 

3:1 (Bąkowski, Tym, Szenfeld) (d)

2:1 (Szerszeń, Tym) (w)

 

2013/2014

 

1:3 (Górczak) (w)

6:1 (Szerszeń 5, Smura)

 

2017/2018

 

4:3 (D.Kaczmarek 3, Niedźwiedzki) (w)

 

Bilans meczów ligowych: 5 meczów – 4 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka – bramki 16:9.

 

Dla osób, które nie wybierają się na derby Poznania na profilu tt Wiary Lecha będzie przeprowadzona relacja tekstowa pod #DWLSKS