Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
07/09/2017
W środowy wieczór zakończyła się trzecia kolejka Klasy Okręgowej, która trwała od piątku 1 września. Na czele bez zmian. Prowadzą Zjednoczeni Trzemeszno przed Kłosem Zaniemyśl.

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Takim bilansem mogą pochwalić się Zjednoczeni Trzemeszno, którzy zostali samotnym liderem. W sobotnie popołudnie pokonali w Jarosławcu Orkan 1:0. Przez blisko jedną dobę w tabeli przewodził Kłos Zaniemyśl. Pierwszy mecz trzeciej serii, który odbył się w piątek, wygrali z Wiarą Lecha 3:2. Po zwycięstwie Zjednoczonych spadli na drugą lokatę. Utrzymali ją dzięki porażce Piasta Kobylnica u siebie z Lechią Kostrzyn. Spadkowicz z czwartej ligi wygrał na boisku w Gruszczynie 2:0.

 

Derbowi rywale Wiary Lecha nie próżnowali i wygrywali domowe potyczki. TPS ograł 3:0 Lubońskiego, a Trzynastka okazała się minimalnie lepsza od Wielkopolski Komorniki. Była to premierowa wygrana SKS 13. 

 

Pierwsze zwycięstwo w okręgówce odniosła również Avia Kamionki, która pokonała będącą w kryzysie Wartę Śrem 1:0. Beniaminek bramkę zdobył w ostatniej minucie. Warciarze po porażce spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

 

Najbliższy rywal Kiboli po dwóch porażkach (w tym jednej walkowerem) poprawił morale wygrywając 3:0 z Vitcovią Witkowo. Concordia obecnie ma identyczny bilans jak Wiara Lecha. Trzy punkty, w bramkach 4:5.

 

Wyniki 3. kolejki (01.09 – 06.09)

 

Kłos Zaniemyśl – Wiara Lecha 3:2

Orkan Jarosławiec – Zjednoczeni Trzemeszno 0:1

Concordia Murowana Goślina – Vitcovia Witkowo 3:0

Avia Kamionki – Warta Śrem 1:0

TPS Winogrady – Luboński KS 3:0

SKS 13 Poznań – Wielkopolska Komorniki 2:1

Piast Kobylnica – Lechia Kostrzyn 0:2

 

Tabela po 3. kolejkach

 

 

Fot. Damian Garbatowski