16/08/2018
W meczu 2. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha pokonała Rawię Rawicz 3:0. Bramki dla Kiboli zdobyli Michał Niedźwiedzki (dwie) i Dawid Kaczmarek.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Wiary Lecha obejrzeli licznie zgromadzeni kibice. Pojedynek od początku był wyrównany, ale to Kibole stworzyli więcej sytuacji. W pierwszej odsłonie najgroźniej atakował Mateusz Bednarek, który raz oddał minimalnie niecelny strzał, a raz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę gości. Rawiczanie mieli ogromne problemy z przedarciem się przez szczelną defensywę Wiary Lecha i oddali jeden słaby strzał na bramkę strzeżoną przez Michała Pecolda. W drugiej części Rawia zaatakowała jako pierwsza. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie Pecold wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości. Był to moment zwrotny tego pojedynku. Lechici ruszyli do ofensywy i przejęli całkowicie inicjatywę nad meczem. W 55. minucie akcję po prawej stronie boiska rozpoczął Patryk Olaszczyk, który zagrał do Jakub Pawlaczyka. Ten uruchomił Michała Niedźwiedzkiego, który wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem w krótki róg pokonał bramkarza Rawii. Goście od 63. minuty musieli grać w dziesiątkę, po tym jak jeden z ich zawodników obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Ułatwiło to zadanie Wiarze Lecha. W 73. minucie o piłkę w narożniku pola karnego powalczył Tomasz Smura, który wyłuskał ją obrońcy, a następnie zagrał do Sławomira Makowskiego. Skrzydłowy DWL zacentrował piłkę w okolicę szesnastki. Tam stał Niedźwiedzki, który efektownym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie. Strzelanie zakończył wprowadzony po przerwie Dawid Kaczmarek skutecznie wykańczając prostopadłe zagranie Smury.

W następnej kolejce Wiarę Lecha czeka trudny wyjazd do Krzywinia, gdzie zagrają z miejscowym Promieniem. Pojedynek odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia o godzinie 17:00.

Wiara Lecha – Rawia Rawicz 3:0 (0:0)

bramki: 55’ 73’ Michał Niedźwiedzki, 90’ Dawid Kaczmarek

żółte kartki: Artur Adamski, Sławomir Witczak – zawodnik gości

czerwona kartka: zawodnik gości (druga żółta kartka)

DWL: Michał Pecold – Patryk Olaszczyk, Maciej Skrzypczak, Stanisław Makowski, Artur Adamski (76. Maciej Łaszyński) - Jakub Pawlaczyk, Jan Makowski (39. Dominik Bednarek), Mateusz Bednarek, Sławomir Makowski (74. Dawid Kaczmarek), Tomasza Smura - Michał Niedźwiedzki (83. Sławomir Witczak)

Widzów: ok. 200