Karol Jaroni
Autor: Karol Jaroni
26/07/2017
Drużyna Wiary Lecha zwyciężyła po raz pierwszy w obecnym okresie przygotowawczym. Zespół trenera Jarosława Wróblewskiego pokonał swojego ligowego rywala - Orkan Konarzewo.

 Spotkanie na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej zakończyło się rezultatem 1:0 na korzyść Wiary Lecha. Jedyna bramka padła po rzucie karnym, a egzekutorem był nowy nabytek lechitów - Mateusz Bednarek. 19-letni napastnik najpierw został sfaulowany w polu karnym gości, a następnie pewnie wykorzystał "jedenastkę" mocnym strzałem przy lewym słupku bramki.

 

Oprócz M. Bednarka trener Wróblewski miał do dyspozycji pięciu kolejnych nowych zawodników, którzy również pokazali się z dobrej strony podczas wtorkowego sparingu. W strugach deszczu powrót na boisko zaliczył także Michał Pecold - podstawowy golkiper DWL z początku zeszłego sezonu. Pecold przeszedł rehabilitację po kontuzji kolana i od 17 lipca pracuje razem z całą drużyną. Mecz z Orkanem był jego pierwszym od niespełna 280 dni i co ważne, 21 latek zachował czyste konto.

 

Drużyna z Konarzewa została przesunięta do grupy zachodniej, więc w przyszłym sezonie nie będzie już okazji zmierzyć się w ramach Okręgówki. Kolejny sparing DWL rozegra już w najbliższą sobotę. Czwarty mecz kontrolny rozpocznie się o godzinie 12:00 z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska na średzkim stadionie.

 

WIARA LECHA - ORKAN KONARZEWO 1:0 (1:0)
Bramka: 28' (karny) Mateusz Bednarek
Żółta kartka: Jakub Nowak
DWL: Adam Górski - Michał Dąbrowski, Artur Adamski, Maciej Łaszyński - Dawid Kaczmarek, Jan Makowski, Kacper Szulc, Sławomir Makowski, Krzysztof Szenfeld  - Tomasz Smura, Mateusz Bednarek
Na zmiany wchodzili: Michał Pecold, Mateusz Kuk, Jakub Nowak, Patryk Olaszczyk, Przemysław Dembiński, Dominik Bednarek, Stanisław Makowski, Jakub Pawlaczyk, Piotr Makowski, Dominik Siejak, Mikołaj Dziedziński, Krzysztof Ślisiński, Artur Grajkowski