23/09/2018
W meczu 8. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha pokonała Orlę Jutrosin 6:0. Było to czwarte domowe zwycięstwo z rzędu Kiboli.

Mecz od początku ułożył się po myśli Wiary Lecha. Już w 4. minucie wynik otworzył Michał Niedźwiedzki. Napastnik DWL swój dorobek powiększył dwadzieścia minut później wykorzystując sytuację sam na sam. 3:0 było w 28. minucie. W pole karne wpadł Dawid Kaczmarek i uderzył w długi róg bramki. Orla nie miała nic do stracenia. Goście dwukrotnie poważniej zagrozili bramce Michała Pecolda, ale nie zdołali pokonać golkipera Lechitów. W końcówce pierwszej części DWL podwyższył prowadzenie. Kibole po rzucie rożnym w 41. minucie wygrywali już 4:0. Piłkę do siatki skierował Kacper Szulc.

Po zmianie stron gole wpadały dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Pierwszą bramkową akcję w drugiej części przeprowadzili zmiennicy. Jakub Nowak zagrał do Jakuba Drzewieckiego, a ten wbił piłkę w pole karne, gdzie czekał Wojciech Tabiszewski. Napastnik DWL podwyższył na 5:0, a sześć minut później poprawił swój dorobek ustalając wynik spotkania na 6:0.

W następnym ligowym meczu Wiara Lecha zagra w Chorzeminie z Orkanem. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 30 września o godzinie 14:00. Wcześniej, bo w środę 26 września Wiara Lecha zagra w 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski. Jej przeciwnikiem będzie A-klasowy Meblorz Swarzędz.

Wiara Lecha – Orla Jutrosin 6:0 (4:0)

bramki: 4’ 24’ Michał Niedźwiedzki, 80’ 86’ Wojciech Tabiszewski, 28’ Dawid Kaczmarek, 41’ Kacper Szulc

żółta kartka: Dawid Kaczmarek

DWL: Michał Pecold – Sławomir Makowski, Stanisław Makowski (60. Jan Makowski), Maciej Łaszyński, Artur Adamski – Dawid Kaczmarek, Maciej Skrzypczak (77. Jakub Nowak), Tomasz Smura, Kacper Szulc (64. Wojciech Tabiszewski), Mateusz Bednarek (53. Jakub Drzewiecki) – Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok. 100