20/04/2018
Dzień po wyjeździe do Lubina Kibole udadzą się do Murowanej Gośliny na pojedynek z miejscową Concordią. Mecz w ramach 17. kolejki Klasy Okręgowej rozpocznie się o godzinie 16.

Wiara Lecha nie wygrała na wyjeździe już od połowy roku. Ostatni raz DWL trzy punkty zdobył w Luboniu. Wtedy też Kibole wygrali, licząc pucharowe pojedynki, piąty mecz z rzędu w delegacji. Po zwycięstwie nad Lubońskim przyszły trzy pojedynki, w których łącznie udało się zdobyć zaledwie jeden punkt – ostatnio w Kamionkach. Wiara Lecha w tych trzech spotkaniach nie zdobyła również bramki. Indolencja strzelecka na wyjazdach trwa już 278 minut!

W sobotnie popołudnie DWL zmierzy się z Concordią, z którą jesienią stworzył kapitalne widowisko. Na poznańskiej Śródce kibice byli świadkami prawdziwego thrillera. Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Kiboli - do siatki trafił Tomasz Smura. Później działy się rzeczy, które ciężko wytłumaczyć. Concordia na przerwę schodziła z zapasem trzech goli – prowadziła 4:1! Po zmianie stron Wiara Lecha pokazała kibolski charakter i wyrwała jeden punkt strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Pościg był niesamowity, a mecz gdyby potrwał dłużej zakończyłby się wygraną Lechitów. Był to pierwszy remis w pojedynkach między obiema ekipami. Wcześniej trzykrotnie lepsi byli gospodarze sobotniego pojedynku, a następnie trzy razy z rzędu Wiara Lecha zdobywała komplet punktów. Na stadionie w Murowanej Goślinie lepszy bilans ma Concordia, która dwa razy pokonała DWL – 2:1 i 1:0. Kibole wygrali raz. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2016/2017 odnieśli zwycięstwo 1:0 po golu Macieja Smuniewskiego.

W obecnym sezonie Concordia spisuje się poniżej oczekiwań. Klub z Murowanej Gośliny zajmuje dziewiąte miejsce. Zdecydowanie lepiej gra na wyjazdach niż na własnym stadionie, na którym udało się tylko dwa razy wygrać. Concordia u siebie pokonała Vitcovię 3:0 i Piasta 2:0. Wiosną rywale poznaniaków w trzech meczach trzy razy kończyli mecz wynikiem 1:0. Raz odnieśli zwycięstwo – na stadionie w Luboniu i dwa razy przegrali – u siebie z Lechią Kostrzyn i na wyjeździe w Witkowie.

Historia meczów z Concordią Murowana Goślina

Sezon 2013/2014

1:2 (Krzysztof Szerszeń) (w)

0:1 (d)

Sezon 2015/2016

0:1 (w)

3:1 (Maciej Smuniewski, Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura) (d)

Sezon 2016/2017

1:0 (Maciej Smuniewski) (w)

3:1 (Artur Adamski, Maciej Smuniewski, Tomasz Smura) (d)

Sezon 2017/2018

4:4 (Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki, Jarosław Bączkowski (samob.), Dawid Kaczmarek) (d)

Bilans meczów: 7 meczów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, bramki 12:10

Dla osób, które nie wybierają się na mecz zostanie przeprowadzona relacja na żywo na koncie tt Wiary Lecha pod #CONDWL