04/08/2018
Meczem z Lechią Kostrzyn Wiara Lecha zakończyła okres przygotowawczy do nowego sezonu. Kibole w jego trakcie rozegrali trzy mecze kontrolne.

W trzech sparingach Wiara Lecha raz wygrała, raz zremisowała i poniosła jedną porażkę. Lechici wszystkie mecze rozegrali na wyjazdach odwiedzając stadiony w Swarzędzu, Niepruszewie i Kostrzynie. W pierwszym spotkaniu Kibole przegrali z występującą w czwartej lidze Unią Swarzędz 2:4, tydzień później zremisowali z najlepszym zespołem A-klasy NKS-em Niepruszewo 1:1, a przygotowania zakończyli zwycięstwem nad przedstawicielem Ligi Międzyokręgowej Lechią Kostrzyn 3:2.

Trener Jarosław Wróblewski oprócz meczów sparingowych przeprowadził osiem treningów. Dziewiątą jednostkę Kibole odbyli w Saturn Fitness. Podczas kontrolnych gier Wróblewski sprawdził dwudziestu pięciu zawodników, z których dziesięciu rozegrało wszystkie sparingi. Najwięcej minut na boisku spędził Tomasz Smura, który w każdym spotkaniu zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Pięć minut mniej na placu gry był Sławomir Makowski, a ponad 200 minut rozegrali Michał Niedźwiedzki i Jan Makowski. Komplet minut, tyle że w dwóch pojedynkach mają na koncie Stanisław Makowski i nowy nabytek Wiary Lecha Maciej Skrzypczak.

W trzech spotkaniach Wiara Lecha strzeliła sześć bramek, z których połowę zdobył Michał Niedźwiedzki. Dwa razy bramkarza rywali pokonał Tomasz Smura, raz ta sztuka udała się Dawidowi Kaczmarkowi.

Mecze kontrolne były okazją do pokazania się dwóch nowych zawodników DWL. Wspomniany wcześniej Maciej Skrzypczak zagrał w pojedynkach w Swarzędzu i Kostrzynie. We wszystkich spotkaniach okazję do zaprezentowania miał Patryk Antończak, którego transfer czasowy zostanie zatwierdzony w tygodniu poprzedzającym mecz ligowy z Akademią Reissa. Nie będą to jedyne transfery Wiary Lecha. W najbliższych dniach zostaną zatwierdzeni kolejni zawodnicy, którzy nie mieli okazji do zagrania choćby minuty w meczach sparingowych.