14/05/2017
Wiara Lecha w meczu 24. kolejki zremisowała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 2:2. Był to 13. mecz bez porażki kibiców.

Przed meczem Lecha z Pogonią Wiarę Lecha czekała ligowa potyczka w Zaniemyślu. Pojedynek w pierwszej części ułożył się po myśli DWL. W 25. minucie prowadzenie podopiecznym trenera Jarosława Wróblewskiego dał Łaszyński, który wykorzystał zagranie z rzutu rożnego egzekwowanego przez Smelkowskiego. Do końca pierwszej odsłony groźniejsi byli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać stan gry jeszcze przed przerwą.

Po zmianie stron bardzo szybko, bo już w 51. i 56. minucie, Zaniemyślanie wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Kłos wykorzystał błędy w rozegraniu piłki i szybkimi podaniami łatwo przedostał się w pole karne Wiary Lecha. Osiem minut później był już remis. Rzut karny na faulu na Łukaszu Wyce wykorzystał Krzysztof Szenfeld. Do zakończenia meczu było jeszcze dużo czasu, ale pomimo przewagi Kibolom nie udało się przechylić szali na swoją korzyść.

Wiara Lecha nie straciła drugiego miejsca, ale powiększyła stratę do Mieszka. Lider tabeli wygrał w Rogoźnie 2:0 i uciekł Kibolom na odległość ośmiu punktów. Gnieźnianie będą kolejnym przeciwnikiem Wiary Lecha. Mecz z Mieszkiem odbędzie się w sobotę 20 maja o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Gdańskiej.

KŁOS ZANIEMYŚL - WIARA LECHA 2:2 (0:1)
Bramki: 51' zawodnik gospodarzy, 56' Sł.Makowski (samob.)  - 25' Łaszyński, 64' Szenfeld
DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Maciej Łaszyński - Jan Makowski (70. Piotr Makowski), Sebastian Smelkowski, Tomasz Smura, Sławomir Makowski - Michał Niedźwiedzki, Łukasz Wyka, Krzysztof Szenfeld (67. Artur Grajkowski (82. Michał Dąbrowski))
Widzów: ok. 100 (15 Kiboli Lecha)