19/05/2018
W meczu 22. kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha wysoko pokonała Luboński KS 9:1. Dzięki wygranej Kibole awansowali na czwarte miejsce.

Wiara Lecha nie dała żadnych szans Lubońskiemu  i odniosła jedno z wyższych zwycięstw w historii drużyny. Do poprawienia rekordu zabrakło sporo, bo aż pięciu bramek, ale trzeba zaznaczyć, że był to najniższy wymiar kary. Już po 25 minutach DWL wygrywał 5:0. Worek z bramkami rozwiązał się w 6. minucie, gdy Kacper Szulc pokonał bramkarza gości z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Jakubie Nowaku. Kolejne gole były kwestią czasu. Na 2:0 podwyższył Dawid Kaczmarek. Ten sam zawodnik dziesięć minut później strzelił bramkę na 5:0. W międzyczasie do siatki piłkę skierowali Michał Niedźwiedzki i Tomasz Smura. Gdy wydawało się, że Kibole bardzo szybko zbliżą się do dwucyfrowego wyniku, to Luboński zdobył gola honorowego. Na tym strzelanie przed przerwą się zakończyło. Po zmianie stron szkoleniowiec DWL wprowadził do gry Dominika Bednarka, a następnie dał szansę Arturowi Grajkowskiemu, Filipowi Binowi i Mateuszowi Bednarkowi. Przy okazji dał odpocząć Szulcowi, Michałowi Dąbrowskiemu, Smurze i Niedźwiedzkiemu, który jeszcze przed zmianą trafił na 6:1. O kolejne bramki było jeszcze łatwiej, gdyż jeden z zawodników gości obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Kibole do końca spotkania atakowali i zdołali jeszcze zdobyć trzy trafienia. Dwa z nich na swoje konto zapisał Jan Makowski, jedno Mateusz Bednarek.

W następnej kolejce Wiarę Lecha czeka wyjazd do Kostrzyna na mecz z wiceliderem tabeli. Pojedynek z Lechią odbędzie się w sobotę 26 maja o godzinie 16:00.

Wiara Lecha – Luboński KS 9:1 (5:1)

Bramki: 15’ 25’ Dawid Kaczmarek, 17’ 57’ Michał Niedźwiedzki, 71’ 79’ Jan Makowski, 6’ Kacper Szulc, 18’ Tomasz Smura, 66’ Mateusz Bednarek – 30’

Żółta kartka: Dawid Kaczmarek – zawodnik gości

Czerwona kartka: zawodnik gości (za drugą żółtą kartkę)

DWL: Daniel Guszczyński – Jakub Nowak, Artur Adamski, Stanisław Makowski, Michał Dąbrowski (69. Artur Grajkowski) – Michał Niedźwiedzki (62. Mateusz Bednarek), Kacper Szulc (46. Dominik Bednarek), Jan Makowski, Jakub Pawlaczyk, Dawid Kaczmarek – Tomasz Smura (74. Filip Bin)