29/10/2018
Wiara Lecha wygrała w meczu 13. kolejki Ligi Międzyokręgowej z Koroną Piaski 2:0 i zachowała pozycję wicelidera. Bramki dla DWL zdobywali Michał Niedźwiedzki i Mateusz Bednarek.

Po fatalnym wyjeździe do Szczecina, na którym pojawiło się 26 osób z DWL o 10:30 Wiara Lecha wyruszyła autokarem w trasę do Piasków. Blisko dwugodzinna podróż minęła w zupełnie innych nastrojach niż na wcześniejszych delegacjach. Po dojechaniu na miejsce Kiboli przywitała przygnębiająca pogoda z padającym deszczem w tle. To nie miało prawa się udać. A jednak. DWL pomimo wielu przeciwności losu pokazał kibolski charakter i wyjechał z Piasków z trzema punktami.

Mecz był wyrównany. Więcej sytuacji stwarzali sobie zawodnicy gospodarzy, którzy trafili na bardzo dobrą dyspozycję Michała Pecolda. Bramkarz Wiary Lecha przez 90. minut bronił pewnie i w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania. Kibole szukali swoich szans w kontratakach i pod bramką byli groźniejsi, mieli więcej stuprocentowych okazji, z których dwie zostały wykorzystane. W 32. minucie Wiarę Lecha na prowadzenie wyprowadził Michał Niedźwiedzki, który w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad golkiperem Korony, a ta chwilę później zatrzepotała w siatce. Dziesięć minut po wznowieniu gry przewagę powiększył Mateusz Bednarek, który zaatakował z lewej strony boiska. Przed polem karnym przełożył sobie piłkę na prawą nogę i posłał futbolówkę w długi róg bramki. Korona swoją najlepszą okazję miała w 69. minucie. Rzut karny po faulu Dominika Bednarka nie został jednak wykorzystany. Intencje strzelca wyczuł Pecold, który do końca spotkania dowiózł czyste konto.

Po meczu Kibole podeszli pod sektor dziękując nielicznej grupie, która postanowiła ich wesprzeć na stadionie w Piaskach. W szatni nie było śpiewów, nie było ich też w autokarze.

Kolejny mecz Wiara Lecha zagra u siebie z Gromem Plewiska. Zakończenie piłkarskiego roku na Śródce w wykonaniu DWL nastąpi w sobotę 3 listopada o godzinie 18:30.

Korona Piaski – Wiara Lecha 0:2 (0:1)

bramki: 32’ Michał Niedźwiedzki, 55’ Mateusz Bednarek

żółte kartki: Maciej Skrzypczak, Jakub Pawlaczyk, Kacper Szulc, Jakub Drzewiecki, Jan Makowski

DWL: Michał Pecold - Dominik Bednarek (90. Jakub Nowak), Maciej Skrzypczak, Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Sławomir Makowski, Jan Makowski (85. Sławomir Witczak), Jakub Pawlaczyk (76. Kacper Szulc), Tomasz Smura, Mateusz Bednarek (82. Jakub Drzewiecki) - Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok. 200 (23 Kiboli Lecha)